Аналіз вірша Мандельштама «За гримучу доблесть прийдешніх століть… »

На момент розпалу червоної революції в Росії, Мандельштам був відомим поетом, який заслужив свою славу завдяки прекрасним творчим роботам. До тих подій, які відбувалися на його батьківщині, Осип Емільович ставився двозначно. З одного боку, він розумів і підтримував ідею зміни життя, ідею переродження. Однак, ті методи, які використовували більшовики, вражали своєю жорстокістю. Мандельштам був неодноразово знайомий з багатьма відомими політичними діячами, однак, це не стримувало його від написання віршованих робіт, в яких він критикує правлячу владу.

Одним з таких віршів є «За гримучу доблесть прийдешніх століть …». Про що воно? Про творчу людину, про поета, якому судилося народитися і жити в такі жахливі часи.

У рядках вірші Мандельштам пише про століття, під назвою «вовкодав». Поет намагається протистояти тій жорстокості, тієї несправедливості, яка панує навколо. Він зневажає тих людей, які підкорилися більшовикам, і перейшли на бік їхнього служіння.

Герой вірша намагається втекти від реальності, він шукає порятунку в хащах природи.

Особливу увагу у віршованих рядках Осип Емільович звертає на те, що він «не вовк …», не стане він підкорятися, не стане йти під одну дудочку з іншими жителями, які вирішили зрадити себе, своїх близьких.

Поета тривожить думка про те, що зник зв’язок часів. Все, що до цього будувалося… було зруйновано. Як же тепер житимуть майбутні покоління, яке спадщина їх чекає?

Таке протистояння автора віршів і тоталітарної влади закінчилося поразкою Мандельштама. Він помер, перебуваючи в черговий посиланням. Тиф подолав його. Тіло Мандельштама було поховано в загальній могилі. І де ця могила – досі не відомо.