Твір-опис за картиною Ф. А. Васильєва «Відлига»

Картина Ф. А. Васильєва «Відлига» передано у темних, брудних відтінках. Полотно виконане в коричневих і сірих кольорах. Дивлячись на нього, глядач не відчуває себе комфортно, адже кожен з нас представляє той час, коли весна тільки вступає в свої володіння. Навколо сиро і мокро, сніг починає потихеньку танути, залишаючи після себе калюжі, які дуже швидко перетворюються на бруд і болото.

Вся дорога розкреслена слідами від коліс. По ній ходять птиці. Вони спускаються на землю в пошуках якої-небудь їжі, яка могла залишатися під снігом.

У центрі картини зображений чоловік і дівчинка. Вони направляються до того місця, де сидять птахи. Автор картини не дає нам можливості розглянути особи головних героїв. Однак, незважаючи на це, глядач може відчути все те, що відбувається в той момент.

Картина наповнена дзвінким сміхом. Дівчинка емоційно реагує на птахів, які активно перебігають з одного місця в інше.

Полотно «Відлига» практично повністю заповнений снігом. Це говорить про те, що зима все ще намагається утримати владу, проте, з кожною годиною, і з кожним днем на вулиці стає тепліше. Пройде зовсім небагато часу, коли холод і сніг надовго зникають, поступаючись місцем сонечку і теплу.

Дивлячись на задній план картини, глядач бачить високі й чорні дерева. Їх гілки обтяжені і покриті льодом. Вітер сильними поривами хитає скрижанілі дерева з боку в бік.

Верхня частина картини заповнена сірими, похмурими хмарами. На вигляд вони надзвичайно важкі і практично нерухомі.

Завдяки своєму художньому майстерності, Ф. А. Васильєв намагається зобразити перехід темряви до світла, коли холодна зима потихеньку відступає і передає естафету сонячної і теплої весни.

Вдивляючись в полотно, глядач розуміє, що на ньому не все так просто! Дрібні, здавалося б, зовсім не привабливі на перший погляд деталі, мають важливе значення. І таких безліч деталей у роботі «Відлига». За допомогою пензликів і фарб Ф. А. Васильєв зміг передати настрій природи, яка знаходиться в перехідній фазі, відпускаючи зиму і беручи весну.