Як помирити батьків і дітей?

Конфлікт поколінь позначив кожну епоху. Багато філософи, письменники, психологи думали, як помирити батьків і дітей. Озираючись на їх досвід, досягнення, я вважаю, що глобально вирішити проблему не вдасться. Тим не менш, можна дати поради, які допоможуть наблизитися до розв’язання конфлікту, уникнути неприємних наслідків.

Думаю, спочатку батькам і дітям потрібно навчитися приймати погляди, думки один одного. Деякі люди впевнені, що їх думка єдино правильне. Насправді, будь-яка точка зору має свої плюси і мінуси, а головне – має право на існування. Потрібно вміти тверезо оцінювати ситуацію, дивлячись на неї не тільки зі своєї дзвіниці. Тільки так можна прийти до чогось загального.

Молодше покоління схильне до юнацького максималізму, тому часто поступає наперекір старшому. Нерідко ці вчинки дурні, безглузді, навіть жорстокі. Але це не зупиняє молодь, яка прагне довести свою самостійність. Потрібно, нарешті, зрозуміти, що молоді ніколи не зрівняються зі старшими в мудрості, адже на боці друге життєвий досвід. До старшому поколінню потрібно прислухатися. Батькам же, в свою чергу, слід усвідомити, що надмірні повчання, опіка лише відштовхують дітей.

Вася з роману Ст. Короленка «У дурному суспільстві» – син міського судді. Хлопчик не завжди знаходив спільну мову з батьком. Ще більше вони віддалилися, коли Вася зв’язується з «поганим товариством». Справа в тому, що в місті, в якому жили герої, був старий замок. Він став притулком для убогих городян, які розділились на дві групи «порядне товариство» або «аристократи» і «погане товариство». «Дурне суспільство» було вигнано з замку. В колі «аристократів» головував старий Януш, він запросив хлопчика до себе, але Вася відмовився.

Син судді почав відвідувати вигнанців. Він подружився з дітьми Тыбурция, керівника товариства. Вася не міг байдуже спостерігати за тим, як голодують товариші. Хлопчик знав, що батько не схвалить його вчинки, проте це його не зупиняло. Як-то герой дізнався, що чотирирічна дочка Тыбурция Маруся важко хвора. Він вирішив порадувати дівчинку. Вася взяв з дому ляльку сестри Соні і вручив її Марусі.

Коли домашні помітили пропажу іграшки, від Васі спробували добитися, куди він ходив. Хлопчика замкнули вдома, але він не зізнавався. Батько дуже розгнівався, але на порозі будинку судді з’явився Тыбурций. Він розповів про дружбу Васі і його дітей, про добрі вчинки хлопчика і про смерть Марусі. Почувши це, батько простив сина. Він відчував, що винен перед дитиною.

Цей приклад показує, що конфлікти батьків і дітей вирішувані. Достатньо лише розібратися в ситуації.

Можна зробити висновок, що помирити дітей і батьків дуже складно, поки вони самі не усвідомлюють свої помилки і не зроблять кроки один до одного.