Твір-роздум за прислівям «Язик мій – ворог мій»

Слово має величезну силу, доносить до людей суть думок. Словом можна не тільки підбадьорити і пожаліти, але і почати конфлікт.

Я дуже товариська дівчинка і у мене є кілька подруг, ми дружимо вже три роки. Це чималий термін, щоб вважати їх подругами. Ми багато часу проводимо разом: ходимо в один музичний клас, живемо в одному дворі, гуляємо, дивимося фільми, слухаємо музику. У нас багато спільних інтересів і саме вони нас зближають. Ми нерідко збираємося один у одного в гостях і за чашкою чаю ділимося своїми думками щодо інших людей, а точніше про наших однокласниць.

Ось черговий такий зимовий вечір, ми сидимо на дивані, загорнувшись у плед. Я була вкрай емоційна сьогодні, адже одна з однокласниць купила спідницю, як у мене. Говорячи всі правди і неправди, я перейшла на її особистість. Ця Оля була з заможної родини, але завжди виглядала неохайно: брудне волосся, відсутність макіяжу та манікюру. Я і подумати не могла, що така дівоча розмова може виставити мене в негарному світлі перед усіма. Мої подруги передали всі мої слова Оле.

Я стояла пунцово-червоного кольору і не могла вимовити ні слова. Я не розуміла, чому так сталося і чому мої подруги вчинили так зі мною. В голові промайнула думка: «Язик мій – ворог мій». Мені просто потрібно було тримати свою думку при собі і язик за зубами і тоді б такої ситуації не виникло.

Добро, на жаль, запам’ятовують менше, що зло. Я тепер була головною пліткаркою в класі. З-за цього конфлікту мені довелося перевестися в іншу школу. Але ж від проблеми не втечеш. Я вирішила, що потрібно змінитися і бути більш стриманою у своїх висловах. Адже наше слово – наша репутація.

Найголовніше: тримати язик за зубами і думати, що і кому говориш. У нашому світі довіряти можна тільки собі, нема чого дружити і ділитися інформацією, щоб потім боятися, що завтра ти станеш неуважаемой особистістю. Довіри вже до такої людини не буде, ніхто не захочеш дружити з людиною, яка розповідає чужі секрети.

Якщо вже ви вирішили з кимось поділитися новиною, то виберіть дійсно надійного людини або того, хто не зацікавлений у передачі інформації. А краще всього зберігати все в собі. Потрібно бути скринею, який зберігає новини під важким замком. Контролюйте свої слова!