Твір-опис за картиною А. К. Саврасова «Граки прилетіли»

У творчій майстерні Олексія Саврасова безліч чудовий робіт, кожна з яких має свої особливості. Найбільше мені запам’яталася картина «Граки прилетіли». Вона знаменує тихий, плавний прихід весни, коли навколо все ще вкутане снігом, проте, на душі вже з’являється відчуття швидкого приходу весни.

Картина «Граки прилетіли» передана в темних відтінках. На ній немає яскравих і соковитих фарб. На перший погляд глядачеві може здатися, що на полотні зображена зима в повному її розпалі – засніжені пейзажі, сіре, нависле над будинками небо, з якого ось–ось піде сніг. Однак, вдивляючись в деталі картини, глядач розуміє, що мова йде не про зиму, а про швидке наближення тепла.

Передній план картини заповнений зношеним снігом. Він давно вже забруднений. Далі читач звертає увагу на дерева, які шугнули свої гілки і стовпи. Це берези, які незабаром відійдуть від зимової сплячки. За деревами художник змальовує буденний сільський пейзаж, серед якого пильну увагу завойовує церква.

Дана картина писалася з натури, тому вона досить реалістична. Зображена церква створює позитивне, добре враження, яке відчуває кожен глядач.

Якщо уважно вдивлятися в деталі картини, можна помітити кілька явних ознак наближення весни. Звичайно ж, це темна хмара на верхівці беріз – зграя граків, які повернулися з теплих країв і повідомили всім, що весна у них на хвості.

Також, глядач звертає увагу і на інші ознаки прийдешньої весни. Це проталина з водою, яку не можливо не помітити й промінчик сонця, який з’являється з нізвідки. Художник з такою майстерністю передав зображення ранньої весни, що глядач, вдивляючись в полотно, може відчути той свіжий, ароматний повітря, яким переповнене все навколо.

Картина «Граки прилетіли» просто полонила мою увагу! Я щоразу з більшою цікавістю розглядаю її деталі.