Твір по картині Васнецова Три богатирі; опис, хто зображений, характеристика трьох богатирів

Найбільш відомим скарбом світової живопису, народний шедевром, що зберігаються в зборах Третьяковської галереї, вважається картина Віктора Михайловича Васнецова «Три богатирі». На полотні митець зобразив трьох билинних богатирів Русі, імена яких відомі кожному росіянину. Робота над створенням картини тривала майже 30 років і була завершена в 1898 році. Її придбав колекціонер і меценат Павло Третьяков.

Опис етапів роботи

Знаменитий російський художник В. М. Васнецов написав величезну кількість картин на фольклорну тематику, де за основу сюжету прийняті народні казки, легенди, перекази.

При будь-якій згадці його імені тут же перед очима встають Іван-царевич верхи на Сірому Вовку, ніжно обіймає Олену Прекрасну, згорьована біля ставка Оленка, суворий і величний Ілля Муромець.

Повернення до списку контрольних матеріалів такої форми, як твір, породжує потребу у школярів здобувати навички прийомів його написання.

Твір по картині відомого художника – один з найпоширеніших способів навчання виконання подібних завдань, який застосовується фахівцями-педагогами. Письмову роботу по картині учні повинні написати під час навчання на середньої щаблі школи.

Як пишеться твір по картині Васнецова «Богатирі».

Згідно з правилами, твір-опис за картиною обов’язково включає:

  • загальний опис художнього полотна;
  • окремі характеристики кожної з трьох богатирів;
  • опис природи в якості окремого самостійного персонажа.

Почати слід з невеликого вступу, де визначити тему і мету майбутньої роботи. Можна коротко зупиниться на обставини створення художнього полотна і його автора.

У першій частині твору ннеобхідно дати докладний відповідь: хто зображений на картині Васнецова «Три богатирі». Твір-опис по картині Васнецова повинно містити коротку історичну довідку про створення полотна. Виглядає цей розділ наступним чином:

Свою картину, служить візуальним уособленням справжнього російського духу, Віктор Михайлович писав під враженням від билинного усної народної творчості. Експерти вважають її піком творчості художника. Робота зайняла певний часовий проміжок. Існують кілька попередніх начерків, включаючи знаменитий начерк маслом, подарований Поленову, власнику художньої майстерні.

Центральними фігурами полотна є три могутніх богатиря. Це головні герої народного епосу, російських казок, мультиплікаційних та художніх фільмів:

  • Ілля Муромець,
  • Добриня Микитович,
  • Альоша Попович.

Автор досить яскраво передав основні особливості характерів легендарних богатирів. Їх основні риси простежуються у більшості різноманітних фольклорних джерел. Оповідання можна поділити на три розділи, кожен з яких буде присвячений одному з богатирів.