Потрібно співчувати людям, які тобі не подобаються?

Співчуття – це благородна емоція, якої зазнають люди доброї душі. Такі люди не думають про свою симпатію до людини, ними рухає прагнення допомогти. Незважаючи на ворожість, конфлікти, вони готові підтримати, вислухати і допомогти порадою чи ділом.

Ознака співчуття – це прояв поваги, почуття обов’язку допомагати, якщо це в силах людини. Багато жертвують собою, своїм становищем, матеріальними благами, але допомагають неприємного їм людині. У важкій ситуації, яка здається безвихідною, навіть слово розради може допомогти і вселити надію. Те, що здається дрібницею, для інших людей – непідйомна ноша. Оцінивши свої можливості і шанси, потрібно приступати до дій, забувши про свої емоції і тверезо оцінити проблему.

Співчуття – це добро. Навіть просто висловившись, людині стане легше. Саме про таких ситуаціях оповідають нам літературні твори. Письменники показують життєву істину, що потрібно співчувати, незважаючи на антипатію. Ризикнувши своїм життям, зробивши самопожертву, будуть врятовані інші життя. Важлива сама ситуація і результат, а не її учасники.

Тема співчуття піднімається в романі Достоєвського «Злочин і покарання». Образ Соні Мармеладовой став народним і запав у душу багатьом читачам. Вона жила з батьком і мачухою. У сім’ї трагічна доля. Батько пив, а мачуха хворіла, обов’язок забезпечувати сім’ю лягла на плечі молодої дівчини. Незважаючи на зовнішню худобу і порівняння її з привидом, тому що вона була настільки бліда, вона була сильною за характером.

Хіба вона відчувала до них симпатію? У своїй долі мачуха вінілу Соню, її докоряла зайвим з’їденим шматком і своїми голосіннями змусила дівчину торгувати своїм тілом. Соня, звичайно, відчувала до них співчуття і саме тому наважилася на такий крок. Вона не засуджувала їх, не сміла неслухняний, а співчувала цим двом заблудшим і загубленим душам.

Таким чином, співчуття проявляється до будь-яких людей. Подобаються вони чи ні, але треба допомогти. Адже, можливо, вони не винні в сформованій ситуації і їм немає звідки чекати допомоги. Саме ти їх остання надія, шанс на світле майбутнє. В біді багато людей відкриваються з нової сторони і немає такого поняття, як ненависть до людини. Є ситуація і є вихід з неї. І якщо ти в силах допомогти, чому б це не зробити? Можливо, співчуваючи таким людям, на них можна поглянути і з іншого боку і біда згуртує і зміниться ставлення до них.