Які моральні питання вирішує автор «Слова о полку Ігоревім» у своєму творі?

Автор великого твору «Слово о полку Ігоревім» висвітлює у ньому важливі моральні питання, які залишаються по наш день актуальними. Особливість цієї повісті в тому, що в ній важливий не тільки сюжетна частина – опис військового події 1185 року. Автор дає моральну оцінку вчинкам героїв, міркує про причини тяжкого становища своєї держави. Він вирішує питання, які мають відношення до моральних орієнтирів людей. У повісті ми знаходимо аналіз і оцінку військових подій, а так само їх результати для народу. Важливий момент – вплив відбувається на моральний аспект в житті людей. Автор показує, як проявляється любов до Батьківщини.

Автор міркує про те, як під час війни можуть змінюватися людські цінності. Його спостереження досить точні і можуть служити моральним орієнтиром. Щоб створити контраст для описуваних подій 1185 року, автор говорить про історію Русі. Все це служить головній ідеї – заклику до об’єднання держави.

У «Слові» переконливо доводиться, що в єдності сила будь-якої держави. Адже тільки разом можна протистояти страшному зовнішнього ворога. Важливою етичною стороною єдності є любов – джерело сили і прагнення до перемоги.

Рішення князя Ігоря виступити проти половців окремо від інших князів розглядається автором не тільки як історична подія, але і як моральний питання. Ігор поступає сміливо і керується благородною метою – знищити небезпечного зовнішнього ворога. За це автор дає належну похвалу князю. Але так само він бачить в цьому егоїстичний інтерес Ігоря – придбання собі слави. В результаті, як вважає автор, такий егоїстичний інтерес призведе до недовіри з боку народу. Так і виходить – самовпевненість Ігоря ставить в небезпечне становище його людей.

Письменник проголошує ідею єднання князів заради боротьби з ворогом. Він переконливо закликає їх припинити міжусобиці й об’єднатися. Адже існує грізний зовнішній ворог – степовики, такі як половці.

Автор висловлює свою позицію у вигляді натяку на пошук в собі сил для припинення чвар і об’єднання заради спільної безпеки. Моральний питання, яким повинен бути хороший правитель, у повісті вирішується так: він повинен бути не тільки сміливим і хоробрим, але й мудрим. Так само важливою рисою називається вміння прощати і розуміти інших. Це показано на прикладі київського князя Святослава, який мудро прощає своїх дітей, які оступилися, Ігоря та Всеволода. Автор показує, як важливо вміти залагоджувати внутрішні конфлікти для придбання сили.

Чому давньоруська повість «Слово о полку Ігоревім» досі залишається актуальною? Тому що людська природа мало змінюється з плином часу, і моральні питання, які хвилювали автора «Слова», хвилюють нас. Як і тоді, є проблема честолюбства і її руйнівного впливу на людей. Тому похід князя Ігоря може служити прикладом, як не треба чинити заради своєї слави.