Можлива гармонія між мрією і реальністю?

Реальність – це те, що оточує людину, світ з усіма плюсами і мінусами. Реальність залежить від багатьох факторів: епохи, місця проживання, соціального стану та ін Мрія –ідеальний образ, створений уявою конкретної людини. У ньому втілюються прагнення, особливості світогляду, смаки людини, відображаються якісь грані його життя. Мрія далеко не завжди співвідноситься з реальністю. Виникає питання, чи можлива гармонія між мрією і реальністю?

Я думаю, все залежить від того, наскільки мрії відірвані від дійсності. Якщо образ зовсім «неземний», досягти гармонії буде дуже складно. Коли ж мрійник враховує реальні умови, гармонія можлива. Головне – не почати жити ілюзіями або не віддатися повністю дійсності, не залишивши місце маренням.

В літературі можна знайти приклади гармонії між мрією та реальністю і, навпаки суперечності між ними. Зоя – головна героїня оповідання А. Драбкиной «Дівчинка, яка хотіла танцювати». З дитинства Зоя дуже хотіла стати танцівницею. Але волею долі їй довелося подолати перепони на шляху до своїх мрій. Спочатку дівчинку відмовилися брати в танцювальний гурток, з-за фізичних особливостей Зойке довелося самостійно осягати мистецтво танцю. Вона танцювала при будь-якій можливості, влаштовувала концерти для мешканців комунальної квартири. Праця принесла свої плоди: героїня вступила до театрального училища і скоро стала відомою танцівницею.

Приклад Зойки доводить, що гармонія між мрією та дійсністю можлива. Так, мрію виявилося не так просто втілити в реальність, але Зоя розуміла, що для цього достатньо багато працювати над собою. При цьому дівчинка не витала в ілюзіях і не опускала руки під натиском дійсності. Вона знайшла той баланс, який дозволив підлаштуватися під дійсність і втілити в реальність мрію.

На жаль, не всі вміють досягати такої гармонії. Головний герой роману І. А. Гончарова «Обломів» живе в своїх ілюзіях і фантазіях. Він просто не бачить сенсу жити так, як багато представників дворянського стану. Таке життя герой вважає марною, воліючи суєті лежання на дивані. Ілюзії виявляються далекими від реальності, ні про яку гармонію між ними не може бути й мови.

Поки Ілля Ілліч живе своїми фантазіями, дійсність нахабно втручається в його розмірене існування. Навколишні користуються віддаленістю Обломова від реальності, обманюють його, оббирають. З-за дисгармонії між мрією і реальністю герой втрачає кохану, а в світанку років його спіткає смерть.

Цей приклад показує, що не може бути гармонії між мрією і реальністю, якщо сама людина бачить між ними прірву, залишається лише на одній стороні її, навіть не намагаючись прокласти місток до другої.

Можна зробити висновок, що гармонія між мрією і реальністю можлива, от тільки не всі вміють її досягати.