Моє місто — Перм

Перм — найбільший місто Предуралья, крайовий центр. Чисельність його населення перевищує мільйон.

Перм стоїть на красивій судноплавній річці Камі, яка розтягнулася майже на дві тисячі кілометрів. Мій місто багате лісовими масивами і оточений хвойними лісами, він височіє на пагорбах і на десятки кілометрів витягнувся по камським берегів. Перм — портове місто. У Пермський річковий порт заходять з морів пасажирські і вантажні судна.

Вологість повітря в Пермі досить висока. Позначається вплив Камського моря (водосховища). Тут холодна, сніжна зима і повноцінне спекотне літо з дощами.

Давним-давно на річці Егошиха, притоки Ками, стояла село Брюхановка. Її існування було офіційно засвідчено в 1692 році. Ця село — прародителька славного міста Пермі. Однак початок майбутнього промислового і культурного центру поклав Ст. Н. Татищев, один з пташенят гнізда Петрова, гірничий інженер, людина великих знань в історії і географії. Це він був автором проекту медеплавильного заводу на березі Егошихи, керівником будівництва і засновником селища для заводських робітників.

Селищне новоутворення було позначено Перм’ю. У питанні про походження цього топоніму лінгвісти досі не прийшли до єдиної думки. Статус губернського міста був подарований Катериною ll Пермі в кінці 18 століття. З приходом радянської влади Перм звели до становища звичайного міста під початком Єкатеринбурга — нового обласного центру. В кінці 30-х років моє місто стало адміністративним центром Пермського краю.

Перм 21 століття — гідний представник трудового Уралу серед інших міст. Він стоїть на четвертому місці в рейтингу серед найбільш багатообіцяючих мегаполісів. Місто відрізняється високим розвитком важкої промисловості. Перм лідирує за обсягом виробництва на Уралі, залишаючи позаду більш великі міста (Єкатеринбург, Челябінськ).

Науку і освіту мого міста представляють науково-дослідні інститути, тринадцять вузів і двадцять ссузів. Перм відомий як театральний місто. Ще на самому початку 19 століття тут було поставлено першу виставу у жанрі мюзикл. Пізніше було відкрито оперний театр у спеціально побудованому для нього будівлі.

Сучасні театри Пермі: драматичний, опери та балету, ляльок, ТЮГ. У всьому світі відома балетна школа нашого міста, хореографічного училища вже більше сімдесяти років. Перм красива старовинною архітектурою, соборами монументами і новими висотками.

Це дуже зелений мегаполіс з ремонтом по ньому великими і малими річками. На жаль, вода їх не годиться для пиття. Промисловість не кращим чином позначається на екології міських річок.

Вірю, що з часом ситуація з поганою водою в місті виправиться. І повітря стане чистішим. Інакше, який сенс у виробництві та культури, якщо повітря і вода будуть не придатні для життя?