Громадянська війна в Росії в період 1917 1922 років: коротко про причини конфлікту, початку і головних етапах протистояння червоних з білими

Громадянська війна – один з самих кровопролитних конфліктів в історії російського народу. Протягом довгих десятиліть Російська імперія потребувала реформ. Вловивши момент, більшовики захопили владу в країні, убивши царя. Прихильники монархії не планували поступатися вплив і створили Біле рух, яке повинно було повернути колишній державний лад. Бойові дії на території імперії змінили подальший розвиток країни – вона перетворилася в соціалістичну державу під владою комуністичної партії.

Громадянська війна в Росії (Російської Республіки) в 1917-1922 рр.

Якщо говорити коротко, Громадянська війна – це поворотний подія, яка назавжди змінила долю російського народу: її підсумком стала перемога над царизмом і захоплення влади більшовиками.

Громадянська війна в Росії (Російської Республіці) відбувалася в період з 1917 по 1922 рік між двома протиборчими сторонами: прихильниками монархії і її противниками – більшовиками.

Особливості Громадянської війни полягали в тому, що в ній брали участь і багато зарубіжні країни, включаючи Францію, Німеччину та Великобританію.

Важливо! Учасники бойових дій – білі і червоні — у ході Громадянської війни зруйнували країну, поставивши її на поріг політичного, економічного і культурного кризи.

Громадянська війна в Росії (Російської Республіці) – одна з найбільш кровопролитних в XX столітті, в ході якої загинуло більше 20 млн військових і мирних жителів.


Роздробленість Російської Імперії в період Громадянської війни. Вересень 1918 року.