Герої роману Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Велике твір А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін» містить в собі безліч найрізноманітніших образів і характерів, кожний з яких по-своєму унікальна і дає уявлення про ту епоху.

Головні герої роману Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Євгеній Онєгін – молодий представник дворянського стану, який звик до життя в розкоші. Все життя Євген має можливість насолоджуватися походами в театри, на бали і т. д., але в якийсь момент всі ці принади більше не можуть здивувати і наситити душу головного героя, спраглу чогось нового і незвичайного.

Саме полювання за новими враженнями призводить персонажа в село, де він знайомиться з досить неординарними особистостями і сім’ями. Спочатку нові знайомі захоплюють героя, особливо Тетяна Ларіна, виділяється на тлі інших сусідів Онєгіна. Після визнання Тетяни, Онєгін холоне і до неї, і в цілому до сільського життя, яка на ділі виявляється ще більш нудною, ніж світські розваги.

До кінця роману Онєгін знаходить нові риси, морально дорослішає, але це зовсім не допомагає йому отримати серце Тетяни, так як виявляється занадто пізно.

Тетяна Ларіна – зовні зовсім не примітна дівчина, яка провела все життя вдалині від міської суєти. Але саме всередині цієї героїні ховається найбільше неймовірних чорт, нехай вона не так гарна, як її сестра, але Тетяна володіє стриманістю, скромністю, вихованістю, ці риси надають їй особливу привабливість в очах головного героя.

Дівчина на момент знайомства з Онєгіним перебуває у певному рівновазі і гармонії з самою собою, але головний герой вривається в її душу і змушує випробувати нові, ще небачені почуття, які все ж дуже важкі для Тетяни. Особливо складно для героїні було почути відмову Онєгіна, адже скільки почуттів було вкладено у її лист. Але Ларіна не зламалася, вона змогла знайти в собі сили йти далі, вийшла заміж, і в результаті їй довелося відмовити Онєгіну, коли той раптом зрозумів, що Тетяна Ларіна – його ідеал.

Автор-оповідач – в якості окремого головного героя варто виділити оповідача, і з контексту стає зрозуміло, що він являє собою самого А. С. Пушкіна. Автор постає перед читачами в ролі давнього приятеля Онєгіна, тому «по-свійськи» описує всю його життя, багато в чому пояснюючи і виправдовуючи вчинки головного героя.