Герої роману Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Велике твір А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін» містить в собі безліч найрізноманітніших образів і характерів, кожний з яких по-своєму унікальна і дає уявлення про ту епоху.

Головні герої роману Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Євгеній Онєгін – молодий представник дворянського стану, який звик до життя в розкоші. Все життя Євген має можливість насолоджуватися походами в театри, на бали і т. д., але в якийсь момент всі ці принади більше не можуть здивувати і наситити душу головного героя, спраглу чогось нового і незвичайного.

Саме полювання за новими враженнями призводить персонажа в село, де він знайомиться з досить неординарними особистостями і сім’ями. Спочатку нові знайомі захоплюють героя, особливо Тетяна Ларіна, виділяється на тлі інших сусідів Онєгіна. Після визнання Тетяни, Онєгін холоне і до неї, і в цілому до сільського життя, яка на ділі виявляється ще більш нудною, ніж світські розваги.

До кінця роману Онєгін знаходить нові риси, морально дорослішає, але це зовсім не допомагає йому отримати серце Тетяни, так як виявляється занадто пізно.

Тетяна Ларіна – зовні зовсім не примітна дівчина, яка провела все життя вдалині від міської суєти. Але саме всередині цієї героїні ховається найбільше неймовірних чорт, нехай вона не так гарна, як її сестра, але Тетяна володіє стриманістю, скромністю, вихованістю, ці риси надають їй особливу привабливість в очах головного героя.

Дівчина на момент знайомства з Онєгіним перебуває у певному рівновазі і гармонії з самою собою, але головний герой вривається в її душу і змушує випробувати нові, ще небачені почуття, які все ж дуже важкі для Тетяни. Особливо складно для героїні було почути відмову Онєгіна, адже скільки почуттів було вкладено у її лист. Але Ларіна не зламалася, вона змогла знайти в собі сили йти далі, вийшла заміж, і в результаті їй довелося відмовити Онєгіну, коли той раптом зрозумів, що Тетяна Ларіна – його ідеал.

Автор-оповідач – в якості окремого головного героя варто виділити оповідача, і з контексту стає зрозуміло, що він являє собою самого А. С. Пушкіна. Автор постає перед читачами в ролі давнього приятеля Онєгіна, тому «по-свійськи» описує всю його життя, багато в чому пояснюючи і виправдовуючи вчинки головного героя.

Другорядні герої роману Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Володимир Ленський – хороший друг головного героя, який є абсолютним його антиподом. Ленський відчуває постійний інтерес і спрагу життя, для нього постійно відкриваються нові почуття та ідеї, які приводять героя в стан неймовірного захоплення. Він щиро вірить у всі прості цінності, які так набридли Онєгіну.

Ленський закоханий в сестру Тетяни, Ольгу Ларіну. Це почуття спалахує в героя яскравим полум’ям, він готовий заради Ольги на багато, бачить у ній свою музу, присвячує їй величезну кількість власних віршів. Цілком природно, що Ленського дуже сильно засмучує вчинок одного по відношенню до його коханої, це змушує його викликати Онєгіна на дуель. Смертю Володимира Ленського автор показує, як слабо покоління подібних романтиків у нашому суспільстві, воно не здатне вистояти і витримати цього найсильнішого тиску.

Ольга Ларіна – молодша сестра Тетяни, яка завжди здавалася всім навколо більш милою і привабливою. Це порівняння присутній між сестрами з дитинства, не дивно, що Пушкін також підносить два цих способу в подібній манері. Ольга завжди неймовірно весела і безтурботна, життя б’є в неї ключем, і дівчині самій хочеться, щоб події оберталися саме навколо неї. Ленський закохується в цей образ Ольги, такий повітряний, життєрадісний і привабливий. Онєгіна ж ця дівчина не приваблює через відсутність глибини душі, він лише заради забави звертає увагу Ольги на себе. Як результат, саме Ольга Ларіна стає причиною дуелі друзів, і після смерті нареченого, героїня не може занадто довго сумувати просто в силу свого характеру і звички, вона швидко знаходить собі багатого офіцера в чоловіки.

Мати Тетяни і Ольги – жінка, яка сповнена турботи та любові по відношенню до своїх дітей, вона не бачить іншого смислу життя, крім підтримки сімейного вогнища. Читачеві вдається дізнатися про її історію, і як виявилося, героїня в молодості була дуже романтичною і мрійливої натурою, але типова доля представниці багатого дворянства змусила її занадто сильно зануритися в реалії.

Няня Тетяни – літня жінка, яка дуже прив’язана до сім’ї Ларіних, так як служить в їх будинку з давніх пір. Няня зіграла дуже важливу роль у вихованні Тетяни, саме вона змалку привчала героїню до різних історій, книг, опікала і наставляла її.

Таким чином, образи в романі А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін» являють собою досить реальні характери, багато з яких досить типові для того часу.