Яке ставлення Юшки до природи? (за оповіданням Платонова «Юшка»)

Андрій Платонов на сторінках своїх знаменитих творів часто піднімав моральні питання, торкався теми добра і зла, людських відносин. Не став винятком і розповідь «Юшка», названий так по імені головного героя. Юхим Дмитрович, інакше званий серед людей Юшкою, добрий і наївний чоловік, який зазнає напади від усього населення містечка: як дорослих, так і дітей.

Юшка – помічник коваля, чорнороб, таскающий воду, заносить вугілля і пісок, роздмухує хутра, придерживающий розпечене залізо. Чоловікові виповнилося лише сорок років, але виглядає він набагато старше. Вся справа в тому, що Юшка виснажений роботою і хворобою. Головний герой веде скромний спосіб життя, він у всьому себе обмежує: в одязі, їжі. Юшка не п’є чаю з цукром, задовольняється простою водою. Влітку чоловік ходить без взуття, його одяг стара і сильно зношена. Але таке тяжке становище анітрохи не турбує помічника коваля, всі зароблені гроші він дбайливо відкладає, як пізніше з’ясовується, на те, щоб вивчити прийомну дочку.

Один раз улітку Юшка йде з кузні на місяць, як він сам пояснює, в гості до далеких родичів, які проживають в глухому селі. По дорозі герой милується навколишньою його природою, білими хмарами, що пливуть по небу. Він слухає дзюрчання річечок, вдихає пахощі трав. У ці моменти Юшка дихає на повні груди і навіть забуває про виснажливу його чахотке.

Юхим Дмитрович любив природу і все живе. У ті моменти, коли він залишався один, він не приховував своїх палких почуттів навіть до самої крихітної комашці. Прояви його ніжності легко помітити в таких вчинках: Юшка гладив кору дерев, цілував квіти. Герой відчував себе сиротою, якщо знаходив мертвих метеликів і жучків. Правда, Юшка відразу ж втішався, адже навколо було так красиво, груди дихала вільно і легко, а чоловікові більше нічого не було потрібно.

Юшка знаходив єднання з природою: він сідав у тіні дерев і віддавався солодкій дрімоті. Найрадіснішим у всьому цьому було те, що герой, нехай і на час забував про свою хворобу, відчував себе щасливим здоровою людиною.

Такі його виходи проходили з року в рік. Юшка брав торбинку, складав зароблені сто рублів і йшов. Можливо, такі походи, спілкування з природою давали сил чоловікові для того, щоб продовжувати важку роботу, терпіти нападки від оточуючих людей.

Але в останні роки Юхим Дмитрович став зовсім слабкий, далекі піші прогулянки з метою відвідати родичів він вже не міг здійснювати, а значить, і не міг спілкуватися з природою. Ніде тепер було набратися сил, отримати цілющий поштовх. А потім трапилося нещастя, що спричинило за собою смерть героя. В черговій сутичці з п’яним перехожим Юшка отримав сильний удар в хвору груди, вийшла горлом кров ознаменувала його кончину. Немає більше блаженного Юшки, не на кому зірвати зло, зігнати все накопичене роздратування. Але все ж чеснота існує, вона втілюється в сирітку, що стала лікарем і безкоштовно допомагає хворим на сухоти.