Твір-опис за картиною К. Е. Маковського «Діти, що біжать від грози»

У 1872 році Маковський К. Е. створює картину «Діти, що біжать від грози». Він виріс у родині художників, все дитинство провів у творчих колах. Першу картину написав у п’ятнадцять років.

На передньому плані ми бачимо дівчинку і хлопчика, можемо припустити, що це сестра і брат. Символічно над ними нависла сіре грозова хмара, від якого вони біжать. Видно, що селянські діти, одягнені просто і непримітно, ступають босоніж по дерев’яному містку. На дівчинці плаття сірого кольору, з плетеного кишені якого видніються гриби, мабуть за ними і ходили хлопці. Погляд дівчинки спрямований трохи вбік, вона намагається випередити грозу, бути швидкі і стежить, щоб дощ не догнав їх. Вона хоч і маленька дівчинка, але намагається добігти з братом швидше в укриття, адже мама багато розповідала їй про грозу. Вона виглядає серйозною, що нехарактерно для її образу. Пшеничні волосся дівчинки розтріпалося, хустка спала на плечі – за нього і тримається хлопчик.

Для більш швидкого пересування, хлопчик схопився за шию сестри і сидить на спині, втомлений від дороги. Він в сірих атласних штанях і сорочці персикового кольору. Його виділяють білосніжне волосся, які здаються блискучими і гладкими. Образ хлопчика нагадує ангела.

Місток під її ногами – це дві деревинки, з величезною діркою між ними. Під мостом забродившее болото: воно намальовано зеленими і коричневими квітами, що передає реалістичність місцевості. На поверхні води, якої залишилося зовсім трохи, ще є латаття, трава та інші рослини. Берег прикрашена польовими квітами.

Небо блакитне, але розбавлене сірими тонами, як колір хмар, але через темряву пробиваються промені світла, які ніби освітлюють шлях дітям; вся природа допомагає їм.

На задньому плані ми бачимо невеликий залесок, який вже наздогнав дощ. Він злегка покосився від вітру. У дітей виходить тікати від природної стихії, вони хочуть сховатися вдома. Адже промокнувши, можна захворіти, й тоді вже їх не відпустять за грибами. Вони хочуть швидше прибігти до російської печі і пити топлене молоко з млинцями. Принести гриби до вечері, обрадувавши бабусю.

Дивлячись на картину, хочеться допомогти хлопцям швидше сховатися, уникнути, щоб їх наздогнала гроза. Картина викликає почуття жалю і співчуття за селянських хлопців. Всі тонкощі промальовування пейзажу і портретів допомогло добитися такого ефекту.