Як Ви розумієте слова М. Эшенбах: «Відплата переслідує кожного, але мало кого наздоганяє»?

Сучасний світ жорстокий. Люди ображають один одного, скоюють злочини та інші жорстокі вчинки, можуть поранити словом. Чомусь ніхто не замислюється, що за все доведеться платити. І якщо ображений чоловік не знайде в собі рішучості і сили, щоб помститися, то кара може спіткати і більше. І я не згодна зі словами М. Эшенбах, яка вважає, що відплата переслідує кожного, але мало кого наздоганяє. Воно наздожене, обов’язково знайде кривдника, може бути, не відразу, може бути не його самого, а близьких. Але все ж оступившийся людина відчує всю біль від вчиненого ним проступку.

Тема відплати не пройшла повз літератури. Нею цікавилися, її розкривали багато відомих письменників. Так, в оповіданні Буніна «Темні алеї» головний герой Микола образив щиро любившую його дівчину. Молодий чоловік скористався її недосвідченістю, спокусив, а потім просто кинув. Ця дівчина так і не змогла забути свою першу любов, не знайшла сімейного щастя, жила самотньо й самотньо. Але і Микола не щасливий: дружина йому постійно змінює, син не виправдав надій, виріс негідником. Життя не пробачила того давнього проступку, вона все розставила по своїх місцях, віддала по заслугах. Тільки от Микола так і не зрозумів нічого, не зумів визнати своєї провини. Якщо б чоловік розкаявся і повинився, можливо, все склалося б інакше. Тепер же він розплачується за нерішучість, боягузтво і підлість вчиненого діяння.

Відплата наздоганяє і головного героя драми А. С. Пушкіна «Борис Годунов». У центрі твору історія сходження на престол Годунова. Для досягнення влади йому довелося здійснити кривавий злочин – убити справжнього спадкоємця, царевича Дмитра. Йдуть роки. І ось приходить час розплати. Герой страждає і мучиться, совість ні на хвилину не дає йому спокою, всюди ввижаються привиди у вигляді закривавлених хлопчиків. От тільки змінити Годунов вже нічого не може, і його каяття нікому не потрібно. Наближені царя бачать, що він просто сходить з розуму, ослаб і більше не в змозі керувати країною. Бояри приймають рішення повалити Годунова. А в кінцевому підсумку позбавляють його життя. Виходить, що Борис, який отримав владу через смерть справжнього спадкоємця, гине так само, як він. Ось вона-розплата за кривавий злочин. Пізніше каяття нічого не змінює. Проступок було вчинено, і за свої діяння рано чи пізно доводиться відповідати.

Таким чином, ми переконалися в тому, що відплата – кара, яка все одно наздоганяє кривдника. Воно тяжіє над кожним, хто хоч раз дозволив собі піти проти совісті, зробити жорстокий або неправомірний вчинок. Результат завжди один: розплата за гріхи, за чужий біль і страждання. Цей світ влаштований так, що за все потрібно платити, тільки ціна у всього різна.