Твір-опис за картиною А. С. Тутунова «Зима прийшла. Дитинство»

Тутонов написав свою прекрасну картину «Зима прийшла. Дитинство» в 1961 році. Це неймовірно світла картина, на якій зображений хлопчик, який підійшов до вікна, щоб подивитися на красуню-зиму.

У грудні зривається перший сніг пластівцями застилає землю. Все приховано під білим покривалом. Саме такий пейзаж хлопчик побачив зі свого вікна.

На передньому плані – хлопчик, який стоїть біля вікна. Здається, що він тільки прокинувся, відкрив очі і побачив біле полотно за вікном. Він одягнений в звичайну бавовняну сорочку, його густе волосся скуйовджене і рука припала до вікна. Здається, що він здивований таким змінам. Тільки вчора він стрибав по калюжах у гумових чоботях, а сьогодні вже одягне валянки.

Поза хлопчика показує його чарівність перед зимою: він стоїть як заворожений, не сміючи ворухнутись. Хоче скоріше дочекатися сніданку і вийти на вулицю, ступаючи по недоторканою засніженій галявині. Першим залишити свій слід на снігу.

На центральному плані ми бачимо саме вікно: стара, дерев’яна, подекуди облупилася фарба. Особливий шарм надає напівпрозора зелена фіранка, яка просвічує зимовий пейзаж.

На задньому плані – настала зима: пора дитячих забав. Скоро діти зберуться ліпити сніговиків і грати в сніжки. Разом з сусідніми дітьми натаскают колодязну воду і заллють каток. А потім запросять на нього й інших хлопців. На льоду можна кататися годинами.

Ми бачимо той же пейзаж, що й хлопчик: дерев’яний паркан, тонкі дерева, б’ють гілками про вікно, вони ніби просять, щоб їх пустили зігрітися. Перший сніг завжди радісна подія, це зміни не тільки в кліматі, але і в способі життя. Тепер потрібно буде одягтися тепліше і не вийде гуляти допізна.

Картина вийшла світлою і розташовує до себе. Такого ефекту художник домігся завдяки пейзажу за вікном, який засліпив білизною кімнату. Діти люблять зиму особливою любов’ю, адже взимку, бабуся пече пиріжки з варенням, в’яже всім теплі шкарпетки і вся сім’я з нетерпінням чекає найголовнішого свята – Нового року. Кожна дитина любить це свято за чаклунство, за казку і, звичайно ж, подарунки, на які збирається досить багато.

Хлопчик біля вікна і не думав засмучуватися холодів, він фантазував, як проведе цей чудовий час. Художнику вдалося передати настрій хлопчика, його шанобливість до зими і красу природи. Він чудово поєднав зимовий пейзаж і сільський побут в одній картині, що додало полотну колоритності.