Проблема кохання у пєсі Островського «Гроза»

У п’єсі «Гроза», А. Н. Островський відкриває перед читачами кілька проблемних ліній, тим самим роблячи сюжет захоплюючим і захоплюючим.

Звичайно, основною проблемною лінією п’єси є спроба Катерини звільнити себе і свою душу від деспотичного гніту її рідні. Життя в садибі Кабанихи для неї була справжнім покаранням. Тому, з розвитком сюжету, ми захоплюємося і проблемної лінією любові, яка виникає між Катериною і Борисом.

Чому ж ця дівчина відчуває любовні почуття до свого чоловіка, а до чужого чоловіка? Та тому що вона не любила Тихона. Вона вийшла заміж за нього лише тому, що він не викликав в її душі неприязнь. Справжніх почуттів любові вона ніколи не відчувала до Тихону Кабанову. Тому, їй заволодівають справжні любовні емоції, які дівчина відчуває вперше у своєму житті. І вона не може чинити їм опір.

Чим привернув її Борис? Він був не схожий на інших жителів її садиби. Він був схожий на людину нового покоління. Саме він змінює не тільки внутрішній світ Катерини, а і її загальне світосприйняття.

Розмовляючи з Варварою, вона поведывает їй про своїх снах, про те, що їй більше не ввижаються дерева і птахи. Вона відчуває поклик рідної голосу, вона відчуває пристрасні обійми. Саме такі зміни в її свідомість і призводять до того ризикованого кроку. Вона йде на побачення з коханим. Її сміливий вчинок був зроблений не лише назустріч любовним почуттям. Вона рветься до свободи і звільнення від домашнього гніту, він вічних сутичок з Кабанихой, від безвільного Тихона.

З Борисом Катерина відчуває прекрасні почуття любові, але, як ми бачимо далі, серце дівчини помиляється. Борис відрізнявся від представників «темного царства» лише своїм зовнішнім виглядом. Насправді, він був боягузливим і безхарактерним, як і Тихін. Він боявся впливу свого дядька Дикого, тому і не зміг захистити бідну Катерину від ганьби і насмішок, які обрушилися на дівчину після визнання про зраду. Борис не забирає кохану з собою. Він залишає її серед тих черствих і жорстоких людей. І як себе веде дівчина? Вона не сердиться, не лає Бориса, а лише тихо і ніжно прощається з ним. Настільки її любов була висока і чиста. Вона була для Катерини найвищою життєвою цінністю.

Після розставання з Борисом, Катерина вирішується звільнитися від важкого життєвого тягаря і стрибає з обриву річки в бурхливі хвилі Волги. Дівчина гине, але при цьому її душа звільняється від жорстокого і лицемірного світу самодурів з «темного царства».