Аналіз вірша Друніної «Бинти»

Поезія Юлії Друніної на військову тематику вражає багатьох читачів своєю щирістю, емоційністю і гуманністю. У ній немає пафосу і складної метафоричності, зате є глибокий психологізм і символізм. Мова віршів досить простий, тому доступний кожному. Для Друніної важливіше всього було донести правдивість переживань людей під час війни, а не намагатися створити ідеальні образи безстрашних героїв.

Яскравим прикладом є вірш «Бинти». Воно було створене вже в мирний час, через багато років після закінчення війни.

Композиційно твір ділиться на дві частини. Основний спосіб – бинти. Начебто такий простий предмет, але завжди був затребуваний у воєнний час.

Друніна добровільно в юності пішла на фронт в якості санітарки. І робота з бинтами входила в її обов’язки. Багато разів доводилося знімати вже присохлі бинти з поранених солдатів. У вірші лірична героїня зізнається, що їй страшно зривати ці бинти з бійців одним швидким рухом, як то було прийнято. Дівчина хоче допомогти хворим, а не завдавати їм болю. І тому намагається розм’якшити бинт перекисом, повільно, не завдаючи великої біль, зняти пов’язку. За таку гуманність її лають, адже якщо стільки використовувати перекису, то на всіх її може не вистачити. Героїня розуміє, але не може не співчувати кожному. Це знають і солдати, тому завжди намагаються потрапити в її «повільні руки».

У вірші звучить мотив людського страждання, що виражається в «страшному погляді» поранених. Ці мужні люди вже не можуть терпіти жахливий фізичний біль. І коли медсестра збирається зірвати вже присохший бинт, то в їхніх очах з’являються сльози. Думка про те, що буде ще болючіше, нестерпна для них. Рядки про те, що боєць лежить «напружиненный і білий підкреслюють критичний стан людини, готового вибухнути від болю наче пружина. Це розуміє героїня вірша, тому порушує правила і не вирішується заподіяти йому біль.

У другій частині твору Друніна розмірковує про те, що наука доброти не так просто пізнається. І фраза «не треба рвати прирослі бинти» набуває новий філософський сенс. Мова йде вже про стосунки між людьми, а не конкретній дії зняття бинтів, як у першій частині. Люди часто ранять один одного поспішними словами і діями. Тоді як можна поступати гуманно, щадячи почуття, подібно до того як «знімати бинти майже без болю». Знала це лірична героїня і сподівалася, що зрозуміє і той, до кого вона зверталася у творі.