Види ізомерії алкенів: загальна формула, гомологічний ряд, структурна, міжкласова і просторова

Алкеновые вуглеводні (олефіни) є одним із класів органічних речовин, яким притаманні свої хімічні і фізичні властивості. Види ізомерії алкенів у представників даного класу не повторюються з ізомерією інших органічних речовин.

Характерні ознаки класу

Етиленові олефинами іменують один з класів неграничних вуглеводнів, що містять один подвійний зв’язок.

По фізичним властивостям представники даної категорії неграничних з’єднань є:

  • газами,
  • рідинами,
  • твердими сполуками.

У складі молекул присутня не тільки «сигма»-зв’язок, але і «пі»-зв’язок. Причиною цього є наявність в структурній формулі гібридизації «sp2», якій властиво розташування атомів з’єднання в одній площині.

При цьому між ними формується кут не менше ста двадцяти градусів. Негибридизованным орбиталям «р» властиво розташування як поверх молекулярної площині, так і під нею.

Така особливість будови призводить до формування додаткових зв’язків – «пі» або «π».

Описана зв’язок менш міцний порівняно з «сигма»-зв’язками, так як перекриття боком має слабке зчеплення. Для сумарного розподілу електронних густин утворюються зв’язків характерна неоднорідність. При обертанні біля вуглець-вуглецевого зв’язку відбувається порушення перекривання «р»-орбіталей. Для кожного алкена (олефін) така закономірність є характерною ознакою.

Практично всім этиленовым з’єднанням притаманні високі температури кипіння і плавлення, характерні не для всіх органічних речовин. Представники зазначеного класу ненасичених вуглеводів швидко розчиняються у воді і інших розчинниках органічного складу.

Увага! Ациклічні ненасичені сполуки етиленові вуглеводні мають загальну формулу — c n h 2n.