Значення віршів Юрія Живаго в романі Пастернака «Доктор Живаго»

Віршовані роботи Юрія Живаго є окремою частиною роману Б. Пастернака «Доктор Живаго». Читач просто вражений тим фактом, що в такої соціальної несправедливості і жорстокості навколишнього, головний герой зміг зберегти свої людські якості і не розгубити душевні цінності.

Саме у віршах найяскравіше розкривається особистість Юрія Живаго. Завдяки своєму багатому внутрішньому світові, герой може створювати вірші на різноманітні тематики. Однак, в кінцевому підсумку, всі вони поєднуються в одне загальне поняття під назвою «життя».

Цикл віршів починається зі знаменитої роботи «Гамлет». Римовані рядки наповнені глибоким філософським змістом. Вчитуючись в дану роботу, читач відчуває, переживає емоції ліричного героя, налаштовується на ту хвилю, в дусі якої будуть написані такі вірші.

Окремий цикл віршів роману «Доктор Живаго» схожий на календар, події в якому починаються з настання весни, з місяця березня. Всі римовані рядки Борис Леонідович публікував від імені свого героя. Це дозволяло авторові позбутися від біографічної вузькості, використовуючи широке розмаїття тем.

Особливу роль Пастернак віддав робіт євангельського циклу. В них передані основні, важливі події священної історії. Героїня вірша – Магдалина, поведывает читачеві випадки з минулого. Римовані роботи Пастернака настільки реальні, що ми мимоволі стає справжніми свідками таких подій.

Звичайно, не залишилась осторонь і тема любові, яка є найбільш важливою для головного героя. Юрій Живаго знає, наскільки любов може бути суперечливою і незрозумілою. Однак у своїх віршах автор асоціює її з безмежним щастям.

Є такі роботи, які присвячені і сумних тем любові, розлуки, догляду, втрати коханої жінки.

Прочитавши весь цикл віршованих робіт Юрія Живаго неможливо виділити якусь одну, основну тему. Його літературні твори різнопланові. Вони актуальні і знайомі для звичайної людини.