Жіночі образи в романі Пастернака «Доктор Живаго»

Роман Бориса Пастернака «Доктор Живаго» містить в собі захоплюючі історії кохання, які були нерозривно пов’язані з головним героєм Юрієм Живаго. На сторінках роману читач може познайомитися з декількома героїнями, які зіграли свою роль у житті головного героя.

Вже з перших сторінок ми знайомимося з Антоніною і Надією, а у другій частині роману Пастернак вводить персонаж Лариси. У самому закінчення роману з’являється фігура третьої дружини Юрія – Марини.

Тоня була другом дитинства для головного героя. Вони разом грали і росли. В один прекрасний момент, Юрій зрозумів, що Антоніна, та рідна і знайома душа – це чудова, зворушлива жінка. Між героями виникла закоханість. Дівчина ніби була створена для Юрія. Їх стосунки були м’якими, зворушливими і справжніми до самого кінця. Живаго надзвичайно вдячний Антоніні за таку чисту, щиру любов. Він ставиться до своєї дружини, як до ідеалу домашньої, затишною і тихою жінки.

Проте з розвитком подій Юрій починає відчувати докори сумління, адже затіває стосунки на стороні, з іншою жінкою – з Ларисою. Вона була чистою і справжньої, не зіпсованої навколишнього життя. Знайомство героїв починається з швидкоплинних зустрічей, які траплялися при різних обставинах і в різні часові проміжки.

Долі героїв зближуються під час складного історичного періоду в Росії. Громадянська війна, революція. Обидва герої мають свої сім’ї. Юрій ніжно і трепетно любить своїх діточок. Однак у пошуках порятунку, затишку та притулку від страшних подій, герої зближуються, їх душі тягнутися один до одного. Лариса всіляко підтримує Юрія. Вона стає для нього обнадійливим вогником. Головний герой бачить у Скрині жіночий ідеал, ніжний і зворушливий квітка.

Тільки ось, життєві події розгортаються іншим чином. Передчуваючи свій арешт, Лариса, насамперед, замислюється про долю дочки і їде з Комаровським на Далекий Схід. Повернувшись додому, Лариса дізнається, що її коханого вже немає в живих. І це стає для неї страшним ударом. Героїня не може пробачити собі такий вчинок. Доля Лари невідомо обірвалася. Пішовши з дому, вона зникає назавжди. Швидше за все, жінку заарештували і відправили в концтабір.

Наприкінці роману читач знайомиться з ще однієї жіночої персоною. Це третя дружина Юрія – Марина. Вона покірна та слухняна. Любов головного героя до цієї жінки можна назвати вимушеним компромісом. Марина намагалася дати затишок чоловікові, який до цього часу обзавівся своєрідними примхами і дивацтвами.

Після прочитання роману «Доктор Живаго», читач зміг познайомитися з трьома жіночими образами, які в якийсь часовий проміжок підтримували головного героя по-своєму. Кожна з жінок подарувала Юрію тепло і любов, стала вірною супутницею і надійним другом.