Яким я побачив Паустовського на сторінках повісті «Мещерская сторона»?

Прочитавши повість «Мещерская сторона» Паустовського, можна зробити деякі висновки з приводу автора. Адже в кожну сторінку твору він постарався вкласти не тільки історії з життя, міркування і відношення інших, але і в першу чергу частинку власної душі. Саме тому, твір стає таким яскравим, живим і дуже барвистим.

Паустовський проявляє себе в повісті, як справжній патріот своєї вітчизни. Він любить цей край так само, як і всю велику Росію. І в кожному реченні він не перестає захоплюватися її.

Автор, справді є поціновувачем не тільки прекрасного, але і всього живого в цілому. Він з найдрібнішими подробицями описує те, що відбувається в поході: що бачив, що чув, кого зустрів. До цього він підходить грунтовно, як до якоїсь «екскурсії» по краю. Адже він йому надзвичайно доріг, і заради «побачення» з ним, Паустовський в черговий раз відкладає всі свої справи і вирушає в експедицію.

Вся виконана робота, стає пізнавальною, а так само розкриває Мещерскую бік, як «звичайну» землю з дивовижною природою.

Завдяки автору, читач може поринути з головою в ту рідну, і в той же час зовсім незнайому, до кінця нікому не незвідану, середовище проживання, де встановлює свої правила не людина, а щось «розумніше». Тут Паустовський є якимось провідником, ведучи читача буквально в інший вимір, в абсолютно іншу реальність.

Чоловік перебуває в стані досконалого щастя, відкриваючи для себе та інших світ, на який не заслужено все менше стали звертати люди уваги. Тут ще залишилося місце для справедливості, безкорисливої любові, вселюдського добра і свободи. У цьому місці йдуть на другий план практично все, за що так «чіпляються» люди: час, «важливі зв’язки», комфорт, цивілізація.

Автор у своїй подорожі невибагливий. Якщо немає ночівлі, він може запросто переночувати у копиці з сіном або наметі, не звертаючи уваги на час року. Тим самим, для читача стає зрозумілим, що для досягнення своєї мети Паустовський не зупинявся на підлогу шляху. Його не лякали труднощі і тимчасові незручності, а скоріше, навпаки загартовували його характер, зміцнювали віру в себе і робили «фініш» більш барвистим. Те, що він знайшов у цих походах – це в першу чергу безцінний досвід життя в гармонії з природою.

В навколишньому середовищі він помічав велика кількість «тонкощів» які можна побачити лише досвідченим поглядом. А головне автор не переставав захоплюватися життям, цінуючи кожну мить, проведений в Мещерском краї.

Він знайшов в цьому поході, в першу чергу самого себе. Крок за кроком, досліджуючи цей світ, Паустовський відкривав у собі раніше приховані ресурси. І те, що він виявив у підсумку, вразило його.

Місцеві жителі так само стають для автора безцінним відкриттям. Їх доброта і простота душі надихають його і підштовхують до нових непізнаним вершин. Захоплюючись, звичайним людям, він виявляє приховані таланти закладені практично в кожному з них.

Паустовський «перетворив» край в очах всього світу, показав його унікальність та безцінність. Однак автор і сам постав перед усіма, як людина, з винятковим великодушністю, талантом і приголомшливою життєвою енергетикою.