Яким чином в «Слові о полку Ігоревім» виражена думка про єднання Русі?

«Слово о полку Ігоревім» – унікальна військова повість, твір, яскраво представляє давню літературу Русі. Повість заснована на сумні події невдалого походу князя Ігоря на половців. І хоча головною метою літописі було зберегти історію походу для нащадків, автор включив у твір ліричні елементи. Автор часто висловлює своє ставлення до подій, занепокоївся долею держави і народу. Герої теж говорять про свої почуття.

Головною ідеєю «Слова» можна вважати заклик до об’єднання земель Русі. Автор звертає увагу і на те, як це можна зробити: припинити міжусобиці й об’єднатися. Адже тільки так Русь зможе протистояти зовнішнім ворогам.

Проте реальність була іншою, князі намагалися здобути славу тільки для себе і ворогували з іншими правителями.

Яскравий приклад такої неправильної стратегії і ліг в основу «Слова». Князь Ігор пішов з військом на половців, які тривалий час руйнували його народ. Він не шукав підтримки у інших князів, виступивши самостійно. Така самовпевненість призвела до поразки.

Ці події показали, наскільки важлива ідея єднання держави.

Незважаючи на те, що воїни князя демонстрували величезну мужність і витримку, сили противників були нерівні. Кожен князь хотів прославитися, самостійно здолавши кочівників. В результаті їх самовпевненість призводила до ганебної поразки.

Автор дає князю Ігорю справедливу характеристику: він сміливий, відважний, але честолюбний, прагне до слави. Автор поважає його за хоробрість і рішучість. Ігор – вірний син Русі, захисник Батьківщини. Однак письменник не приховує його недоліків, а суворо на них вказує: на його корисливість, честолюбство.

Автор обурюється, що управитель залишає свій народ без захисту, коли вторгаються криваві половці.

Важливим для втілення ідеї повісті є Святослав Київський. Саме в його уста вкладається розумні промови про згуртуванні князів. Цей герой закликав інших спільно боротися проти зовнішніх ворогів, так як бачив у цьому їх силу. Так само в «Слові» автор акцентує увагу на тому, що повинні об’єднатися не тільки князі, а й весь народ. На його думку, всі Русь повинна бути єдиної і неділимої!

«Слово о полку Ігоревім» – геніальний твір, перевірена часом. Воно охоплює більше восьми століть історичних подій. Ідея повісті настільки значна, що не тленна у віках.

Тому ліро-епічна повість буде цікава читачам завжди.

«Слово» – це велике художнє твір, у якому цікаво представлена образна система, добре побудований сюжет і поставлена висока державна ідея. Його ліричний початок випливає з народної творчості.

Вся поема перейнята думкою про єднання Русі. Автор відкрито висловлює свою точку зору на описувані події, дає характеристику героям поеми. Він ніби сам бере участь у поході Ігоря.