Який вплив батьки впливають на становлення особистості дитини?

Першочергова мета кожного батька – виховати дитину гідною людиною з великої літери. Коли діти маленькі, і ними простіше керувати і нескладно їх виховувати. Правду в народі кажуть: «Маленькі дітки – маленькі бедки». Є ще одна гарна приказка: «Виховувати дитя потрібно, коли воно поперек лавки лежить, а коли не поміщається вже пізно».

Роль батьків у вихованні дітей – найважливіша, адже вони основні учасники цього процесу. Суспільство і однолітки теж накладають свій відбиток на становлення особистості дитини, але, якщо він має вже усталені принципи, ніхто не зможе їх змінити.

У романі «Батьки і діти» Тургенєва є дві центральні сім’ї Кирсановых і Базаровых. Аркадій Кірсанов – людина, яка не має своєї власної думки, постійно слід за ким-то: за Базаровым, за батьком, за Одинцовій або за Катею. Микола Петрович підтримує свого сина і допомагає йому у всьому, але незважаючи на це його син виростає безпорадною людиною? Що цьому виною? Ставлення батька? Або вплив однолітків? Сказати складно. Микола Петрович переживає, що не зміг виховати такого сина, як Базарів.

Я думаю, що старший Кірсанов занадто придушував свого сина, що він виріс таким людиною. Батькам потрібно дотримуватися золотої середини, не надто опікувати своїх дітей. Базарів виріс нігілістом, але зі своїми принципами і переконаннями. Мені здається, що це не батьки допомогли йому в становленні характеру, так як Євген ніколи не говорив з ними по душам і не ділився своїми емоціями і переживаннями. Базарів-молодший відноситься до батьків із зневагою, вважає їх дурними людьми. Тільки на смертному одрі у нього відбувається переоцінка цінностей. Євген починає усвідомлювати, що його позиція по відношенню до людей була неправильною. Він, може, і хотів би відродитися і почати нове життя після духовної смерті. Але із-за фізичної загибелі йому це не вдається.

Сімейство Ростових показує, що їх осередок суспільства може виховати примірних людей. Мати і батько все пояснюють на особистому прикладі, навчають правильно діяти. Ростовы-старші демонструють, як повинна виглядати міцна і дружна сім’я. Завдяки таким батькам, Наташа і Петя виростають чуйними людьми, здатними зрозуміти чужу душу і співпереживати.

Батьки можуть надати на становлення особистості дитини як позитивний, так і негативний вплив, тому роль цих людей у вихованні надзвичайно важлива. Помилки батьків породжують погані риси характеру у дітей. Наприклад: Аркадій Кірсанов, не має власної думки і принципів. А Ростовы доводять, що чуйністю, розмовами і любов’ю можна досягти багато і виховати прекрасних добрих людей.