Які мрії можна назвати «недосяжними»?

Мрії, мрії… Одних ми досягаємо, прикладаючи зусилля, намагаючись, йдучи до мети, інші ж так і залишаються нездійсненними. Це закон життя, і нічого не можна змінити. Недосяжні мрії – ідеал, до якого ми тягнемося, вдосконалюємо і розвиваємо себе. Так, мрія не реалізується, але вона багато дає людині, наповнює його життя особливим сенсом.

Так сталося з головним героєм оповідання Олександра Івановича Купріна «Гранатовий браслет». Жовтків був закоханий у заміжню жінку з вищого стану. Він марив їй. Це ідеал жінки, до якого Жовтків при можливості, напевно, навіть не посмів би доторкнутися. Але все ж молодий чоловік наважується відкрити свої почуття і піднести подарунок: Жовтків посилає на іменини Віри гранатовий браслет. Молода жінка скомпрометована. Родичі знаходять лагідного таємного шанувальника і пояснюють йому, що подібні дії ганьблять добре ім’я княгині, і вимагають негайно припинити. Мрія знайти Віру втрачена. І разом з нею втрачений сенс життя. Жовтків вирішується на самогубство. Недосяжність ідеалу позбавляє його можливості жити далі. Є тільки один вихід, і Жовтків на нього вирішується.

Недосяжною мрією стало і бажання знайти взаємне щастя в знаменитому романі у віршах Олександра Сергійовича Пушкіна «Євгеній Онєгін». Тетяна Ларіна, молода дівчина сімнадцяти років, нудилися в очікуванні любові, занурюючись в сторінки романів Річардсона і Руссо. І раптом на горизонті юної особи з’являється молода людина, на якого дівчина і виливає весь потік почуттів. Але Євген холодний і навіть суворий з Тетяною: її полум’яне лист не викликало відгуку в зачерствелой душі. Так, Тетяна могла б стати найкращою дружиною, але Онєгін не планує одружуватися, вважаючи, що сімейне життя йому швидко набридне, а потім призведе лише до розчарування і сльозам. Дівчині нічого не залишається, як вийти заміж за іншого, нехай і нелюба.

І хто б міг подумати, що відбулася через декілька років зустріч Онєгіна і Тетяни викличе таку бурю емоцій в молодій людині. Тепер він закоханий, тепер він шукає зустрічі і пише зізнання в почуттях. Але Тетяна вірна чоловікові. І вже нічого не можна змінити. Мрія про щастя ніколи не здійсниться. Час пішов, воно невблаганно. Тепер бажання бути разом перейшов у статус недосяжного, адже дівчина не може поступитися своїми моральними засадами: вона віддана іншій людині.

Таким чином, ми можемо говорити про те, що мрії манять нас своєю несбыточностью, змушуючи сподіватися, робити якісь кроки, робити вчинки. Правда, іноді настає гірке розчарування, коли приходить усвідомлення того, що бажання не зможе здійснитися ні при яких умовах. Хтось всерйоз засмучується і навіть йде на відчайдушні заходи, хтось мовчки страждає, переживаючи неможливість отримати бажане.