Які людські якості я хотіла б виховати в собі?

У мене багато недоліків, мені б хотілося від них позбутися. Я розумію, немає ідеальних людей, але є дуже хороші, гідні люди з незначними недоліками. Мені хотілося б стати схожою на них.

Для цього я повинна виховати в собі якості, протилежні моїм головним недоліків.

Мені не вистачає рішучості, тому слід виховувати в собі цю якість. Рішучість властива сміливим людям. Тому треба, починаючи з дрібниць, переборювати в собі нерішучість і боязкість. Моя подруга, не роздумуючи, кинувся на середину проїжджої частини, вихопила кошеня з-під носа мчить автомобіля. Вона ризикувала, дорослі її лаяли, а мене захопила її рішучість.

У мене немає цілеспрямованості, необхідної для досягнення мрії, я часто відволікаюся на інші справи, захоплююся ними, а головна мета залишається недосяжною. Цілеспрямованість мені теж треба виховувати. Наприклад, при роботі на комп’ютері не відходити від справи на простори інтернету.

Відсутність дисциплінованості — причина моїх пізніх чувань над домашніми завданнями і запізнень на перший урок. Необхідно скласти розпорядок дня і намагатися слідувати йому.

Моя схильність до ліні означає потребу у вихованні такого людського якості як працьовитість. Я люблю «зависнути» на дивані з книжкою на тривалий час, при цьому нудні домашні справи і уроки залишаються покинутими до приходу батьків. Потім все робиться поспіхом. Треба відмовлятися від цієї практики, спочатку на совість робити все необхідне.

Я усвідомлюю, що мені не вистачає відповідальності, а це необхідне для дорослого життя якість. Виховувати в собі його треба вже зараз. Якщо я взяла на себе якісь зобов’язання, я повинна бути відповідальна за них. Люди безвідповідальні не користуються повагою. Одного разу мені мама доручила забрати молодшого брата з музичної школи, а я з подругами пішла в кафе-морозиво і забула про нього. Мені потім було дуже соромно.

Мені хотілося б стати оптимісткою. Оптимістам все вдається, до них тягнуться люди. Я в разі невдачі починаю нити. А треба вміти знаходити в неприємних життєвих ситуаціях щось хороше. Цьому вчить книга Елінор Портер «Полліанна», в якій дівчинка нелегкої долі вміє в усьому знаходити радість.

Ще мені потрібно стати більш чуйною, менш егоїстичною. Кажуть, якщо при відсутності любові до людей починаєш щось робити для них, то любов приходить. Коли людина не зациклений тільки на собі і своїх проблемах, його життя повніше.