Яка роль мрії в житті людини?

Відомим епітетом до слова «мрія» є прикметник «солодкий». І ці мрії, дійсно, приємні людині. Вони змушують полинути в ідеальний світ, відірватися від буденності і сірих буднів, розфарбувати яскравими квітами. Мріяти треба! Мріяти важливо! Це не просто проведення часу, це якийсь поштовх до дії, можливість рухатися вперед, щось змінити, стати краще.

Приклад величезного впливу мрії на життя людини ми знаходимо на сторінках повісті Михайла Булгакова «Собаче серце». Професор Пилип Пилипович Преображенський – людина нестандартних поглядів, геній в прямому сенсі цього слова. Його мрія, його найзаповітніше бажання – зробити революцію в області хірургії, створити нову людину, використовуючи біологічний матеріал тварини. Такого ще не було, і це можливість зробити величезний внесок у розвиток світової медицини.

Преображенський – азартний гравець, йому хочеться задовольнити свої амбіції. Мрія нововведень, якісної зміни хірургії призводить до появи нової людини – Шарікова. Ось тільки він не повноцінний, наука знає чимало прикладів невдалого експериментування. Що ж зробить професор? Піде далі. Ні, Преображенський – людина гуманної натури. Так, мрія дала поштовх, дозволила випробувати неможливе, але етичні міркування перемагають. Поліграф Поліграфович знову стає звичайним псом Шариком, живе в теплі та повному забезпеченні. Професор ж продовжує ставити досліди, можливо, наслідуючи нової мрії.

Але не завжди приклади впливу мрії на життя і внутрішній світ людини є позитивними. Абсолютно протилежну картину ми бачимо в поемі «Мертві душі» Миколи Васильовича Гоголя. Мрія головного героя названого твору – стати багатим. А вже цілі для її досягнення зовсім не мають значення. Чичиков розробляє справжню схему – викупити неіснуючих кріпаків, тих, яких вже давно немає в живих, і отримати позику. Легка мрія… Легкий ж і спосіб її досягнення. Чичиков відправляється в турне. Навідуючись до різним поміщикам, він намагається викупити кріпаків на папері за найнижчою ціною. Аморальний людина ніяк не змінюється під впливом мрії, він стає тільки гірше. Величезне бажання стати багатим жене молодої людини, змушує пускатися в авантюри, ще глибше занурює в світ морального каліцтва. Мрія повинна окриляти, робити нас вище, сильніше, тут же ми бачимо абсолютно протилежний приклад.

Таким чином, можна говорити про те, що вплив мрії на життя і внутрішні якості та принципи людини, безсумнівно, велике. Але тільки від нас самих залежить, яким буде цей вплив позитивним чи негативним. Людина – сам вершитель своєї долі. Мрія ж дає лише поштовх.