Яка роль другорядних персонажів в системі образів пєси Чехова «Вишневий сад»?

У п’єсі Чехова «Вишневий сад» немає випадкових і «непотрібних» героїв. Кожен з них, як маленький пазл одного великого зображення. Можливо, когось можна відкинути і порахувати зайвим, але тоді сама картина стане неповною.

Лакей Яша, привезений з Парижа Любов’ю Раневської, доповнює образ своєї господині. Чоловік вкінець розпещений. Він пихатий, самовпевнений і дуже добре влаштувався в житті. Не дивлячись на не найкращі часи, Раневська продовжує йому пристойно платити, роз’їжджати з ним за кордоном, і навіть привозить лакея в маєтку.

Яша безвідповідальний, у нього мізерна мова і огидний характер. Він розпещений розкішним життям господині і коли трапляється біда і маєток йде на торгах, чоловік жалібно просить забрати його з собою в Париж. Доброта Раневської приймається Яшею за слабкість.

Яша є повною протилежністю Фірса. Навіть вік героїв різний. Яша, молодий, повний сил і байдужості до господарів. Його цікавить тільки фінансова сторона і власний комфорт. Фірс ж навпаки, старий, якому більше вісімдесяти років.

Старий лакей постійно жив у маєтку. Він залишився при своїх господарів, навіть після скасування кріпосного права. Чоловік, став практично членом родини. Він доглядав за Любов’ю і Гаевым, коли ті були маленькими, і він продовжував піклуватися про них, коли вони стали дорослими. Для старця ніколи не були важливі «чужі» фінанси. Його більше турбував комфорт і порядок, який панував в маєтку.

Фірс дуже відповідальний, педантичний, але між тим, відкритий душею. Він буквально потерпає від нових законів, а головне, не розуміє, що його чекає у майбутньому. Коли старого в поспіху і суєті просто забувають в маєтку, він віддано лягає на лавку і чекає, коли повернуться.

Дуняша так само прислуговує в маєтку. Вона є відображенням самої Раневської. Дівчина дуже емоційна, вразлива і чутлива. У Дуняшу без пам’яті закоханий Єпіходов. Але вона легковажно віддає перевагу Яшу. Дівчина тягнеться до інтелігентного, як їй здалося образу закордонного лакея. Вона незабаром сильно розчарується у своєму неправильному поспішному виборі, так як для Яші, Дуняша – порожнє місце. Єпіходов ж залишиться доглядати за маєтком, коли Лопахін виграє торги.

Образ Епіходова і комічний і трагічний одночасно. Чоловіка називають «двадцять два нещастя» з-за його вміння потрапляти в різні неприємності, ненавмисно ламати речі, розбивати посуд. Він як магніт притягує невезіння. Ось і з одруженням на Дуняше чоловікові явно не пощастило, адже його обраниця зволіла іншого. Єпіходов дуже важко переносить «сварку» і навіть не намагається приховати своїх емоцій.

Образ Бориса Семеона-Пищика так само не випадковий у п’єсі. Чоловік дуже жвавий, так як його життя сповнене різних подій. Він знаходиться в постійному пошуку грошей. Чоловік, намагаючись зайняти їх навіть у розорених Гаєва і Раневської.

Пищик оптиміст по життю. Він вважає, що навіть із самої складної ситуації можна знайти вихід. Його віра в хороше моделює ситуації, після яких він хоч і частково, але погашає свої борги.

Чехов у своїй п’єсі наділив навіть другорядних персонажів особливими рисами». Кожен з них, так чи інакше, завершує образи головних героїв, залишаючись при цьому унікальним.