Як взаємоповязані між собою ремесло і мистецтво?

Ремесло і мистецтво – дві різні сфери діяльності людини. Ремесло – це виготовлення будь-яких речей вручну. Мистецтво – відтворення дійсності у художніх образах, творче переосмислення реальності.

Головна відмінність мистецтва і ремесла в тому, що представники першого працюють за шаблоном, другого – створюють щось оригінальне, незвичайне. Як бачимо, різниця суттєва. Тим не менш, повністю розділяти зазначені види діяльності не можна. Як же взаємопов’язані між собою мистецтво і ремесло?

Я думаю, що грань між мистецтвом і ремеслом дуже тонка. Ремісник може стати людиною мистецтва. Для цього потрібно бажання створювати щось незвичайне, цепляющее оточуючих за душу. Крім того, ремісник повинен наполегливо працювати, керуючись прагненням не збагатитися, а принести людям користь, подарувати їм щастя.

У той же час творча особистість може легко перетворитися на ремісника. Часто переступають цю межу люди зі слабкою силою волі. Ремісниками стають люди, які починають працювати за єдиним зразком, намагаючись створити якомога більше і отримати за це винагороду. Так, роботи таких ремісників можуть бути дуже непоганими, але особливого в них нічого немає.

Взаємозв’язок між мистецтвом і ремеслом можна простежити і звернувшись до літератури. На перших сторінках творі М. Булгакова «Майстер і Маргарита» знайомимося з редактором журналу Берліозом і поетом Бездомним. Ці люди цікаві як особистості, але їм «пощастило» народитися в епоху, опутанную мережами ідей, цензури. Вони могли б бути найяскравішими представниками в мистецтві, але вибрали шлях ремісників. Написання творів, неугодних владі – ремесло. При бажанні, Бездомний міг би створити те, що можна було б назвати мистецтвом, але страх і гроші не давали йому цього зробити.

Цей приклад показує, що під маскою мистецтва може ховатися звичайне ремесло. Вони подібні гир на різних шальках терезів. Тільки від людини залежить, яка з сторін переважить.

Працю акторів з п’єси А. Островського «Ліс» можна вважати і ремеслом і мистецтвом. Неважко здогадатися, що Счастливцевым і Несчастливцевым було зіграно чимало ролей, причому, швидше за все, в одну і ту ж роль доводилося вживатися по кілька разів. Це більше нагадує ремесло. Тим не менш, чоловіки були майстрами своєї справи, інакше б не змогли обвести навколо пальця жителів маєтку. Вони жили заради театральних підмостків, не ганялися за багатством, просто грали для задоволення і користі оточуючих. А це ознаки мистецтва.

Герої п’єси А. Островського – доказ взаємозв’язку мистецтва і ремесла. Кожен ремісник і творчий чоловік знаходяться на межі, роблячи вибір на користь одного або іншого виду діяльності.

Можна зробити висновок, що ремесло і мистецтво взаємопов’язані, так як кожен ремісник може стати людиною мистецтва, а кожна творча особистість – ремісником.