Як відбувається становлення характеру людини?

Становлення характеру людини відбувається через виховання. Батьки і оточення впливають на те, яким виросте маленька людина. Мені здається, що характер дитини залежить від прикладу батьків. Психологія стверджує, що характер і темперамент ми успадковуємо від батьків. В цьому є сакральний сенс. Адже саме батьки виховують в нас справжніх людей, допомагають реалізуватися в суспільстві. Становлення характеру людини відбувається через конфлікти з самим собою та з батьками. Не завжди конфлікт означає щось негативне. По-перше, він допомагає зрозуміти себе і прийняти таким, який ти є. По-друге, це один із способів, нехай навіть нелегких, пізнавання світу.

Найбільш яскраво конфлікти поколінь представлені в романі «Батьки і діти» Тургенєва І. З.. На розум відразу приходить Євген Базарів і його нігілізм. Що ж це таке?

Нігілізм, на мою думку, це не тільки заперечення непорушних підвалин, але й конфлікт між поколіннями. Базарів бачить любов батьків до нього як тваринний інстинкт. Йому погано в будинку батька, тому що він не може знайти спільну мову з батьками. Любов людей похилого віку до сина не схожа на інстинкт: це почуття одухотворене і самозабутнє. Мати розуміє сина і намагається не оточувати його зайвою турботою. Базарів вважає батьків недорозвиненими. Може бути, тому що він сам не дійшов до такого рівня розвитку, щоб зрозуміти старших людей?

Становлення характеру відбувається в самому дитинстві дитини. Базаровы не змогли навчити свого сина поваги до більш дорослим людям. Але у Євгена є власні принципи, яким він невпинно слід. За це якість батькам Базарова слід віддати належне. На порозі смерті у Базарова прокидається синівське почуття. Завдяки конфлікту, він зрозумів свою помилку і став на шлях її виправлення. От тільки часу на це залишилося мало.

Становлення характеру Наташі Ростової з роману «Війна і мир» відбулося в люблячій родині, де добрі батьки вкладали всю душу у виховання своїх дітей. Бесіди, особистий приклад, повага один до одного – всі ці заходи допомогли виростити дітей з одночасно сильним і співчуваючим характером. Ростовим-старшим можна не переживати, що їх улюблені Наташа і Петя згорнутий з прямої дороги. Батьки вклали у своїх дітей ті цінності, які цінувалися кілька століть назад і будуть продовжувати цінуватися.

Становлення характеру людини – довгий процес, основну роль якого беруть на себе батьки. Саме вони відповідальні за життя своїх дітей і за їх цінності. Характер формується завдяки переконанням, навіюванням, аналізу і конфліктів протягом усього життя людини. Батьки повинні показати дітям власним прикладом, як жити і радіти життю.