Як ви вважаєте, чи важливо мати свою думку?

Я вважаю, що свою думку треба мати. Адже ми люди, наділені певними зовнішніми ознаками і якостями характерами. Ми маємо право висловлювати свою думку, але потрібно бути акуратніше з цим. Одне невірно сказане слово може стати помилкою у взаєминах з іншими людьми. У кожного з нас може бути своя думка буквально щодо всього: своєї зовнішності, моди, політики, захоплень і хобі. Висловлювати свою думку потрібно у відповідній ситуації. Наприклад, на позакласному заході в школі, коли ви обговорюєте творчість Пушкіна, можна розповісти про те, як ви зрозуміли вірш. Тільки потрібно пам’ятати: свою думку повинно бути підкріплено уже відомими фактами. В такому випадку можна впевнено говорити і не соромитися своїх промов.

Про людей зі своєю думкою і їх висловлюваннях відомо і в історії, і в літературі. Такі люди зазвичай розумні, грамотні, красномовство, переконливі та впевнені у своїх словах.

В якості прикладу можна навести Гриньова з роману «Капітанська дочка». Всі ми пам’ятаємо епізод, коли Гриньов, не витримавши образ від Швабрина на адресу Маші, викликає його на дуель, по закінченню якої, отримує поранення в плече. Тільки людина, що має свою думку міг би так вчинити. Адже більшість молодих людей того часу, задумалися б про своє становище в суспільстві і не робили вчинків, які могли погіршити його. Гриньов, вважав справою честі заступитися за дівчину.

Також, молодий офіцер Петро Гриньов, який бере участь у взятті фортеці, дав відмову присягнути Пугачову. Саме тому, можна зробити висновок, що Петро був людиною з власною думкою і ніщо і ніхто були здатні його змінити.

Підводячи підсумок, можна з упевненістю відзначити той факт, що свою думку мати важливо. Люди, що мають власну думку, багато чого домагаються в житті і стають гідним прикладом для інших. Людина без своєї думки мало чим відрізняється від загальної маси народу.

Ми ж люди – вища щабель еволюції, розумні істоти! Ми просто зобов’язані мати свій погляд на світ. Маючи свою думку можна обзавестися друзями, новими знайомими, однодумцями. У часи СРСР були гуртки за інтересами, так і зараз є різні секції, як і творчої спрямованості, так і спортивної. Знайшовши себе і сформулювавши свою думку щодо роду діяльності, можна добитися величезних успіхів і перемог у своїх захопленнях. Суспільству подобаються сильні і сміливі, не від кого незалежні особистості.