Як Ви розумієте словосполучення «йти по головах»?

Практично у кожної людини є якась певна мета в житті. Хтось хоче зайняти керівні посади і прагне до цього довгий час, намагається виділитися своїми амбіціями або знаннями, хтось намагається поліпшити свої житлові умови, а хтось- зустріти улюбленого актора або актрису.

Засоби, якими досягаються мети, можуть бути різними: можна терпляче чекати, і маленькими кроками до них підбиратися; а можна «йти по головах»: плести інтриги, підставляти інших людей, щоб намір скоріше здійснилося.

Я вважаю, що ніколи в житті не можна користуватися таким низьким способом досягнення будь-якої мети, тому що це аморально і руйнує чужі життя. «На чужому нещасті щастя не побудуєш», – кажуть у народі. В якійсь мірі це прислів’я співвідноситься з виразом «йти по головах».

Літературні персонажі теж домагалися своїх цілей будь-якими засобами. Наприклад, героїня роману Лєскова «Леді Макбет Мценського повіту» жила звичайним життям, поки в її серці не спалахнула руйнівне пристрасть. Домагалася вона цієї любові різними засобами, які не можна виправдати. Вона з легкістю порушує моральні норми, готова до будь-яких жертв.

Катерина Львівна вбиває свекра зі свекрухою, хлопчика Федька, і їй навіть ні краплі не шкода цих людей. Вона «йде по головах» в самому буквальному сенсі. Жінка вважає, що на війні всі засоби хороші.

З іншого боку, крім негативних якостей, вона знайшла та позитивні: незвичайну сміливість, жорстокість і бажання боротися не дивлячись ні на що. Всепоглинаюче почуття зробило Катерину рабою любові, вона зізнається у скоєних злочинах і звинувачує в усьому свою пристрасть.

Ізмайлова абсолютно руйнується в кінці роману, вона втратила свою любов і тепер не знає, як їй жити далі. Можна з упевненістю сказати, що невміння керувати своїми емоціями згубило її. Лєсков стверджує, що не можна домагатися своїх цілей будь-якими засобами, що це руйнує життя і ламає долі.

«Йти по головах» – значить домагатися поставленої мети будь-якими засобами в найкоротші терміни. Це явище вважається глибоко негативним в суспільстві, тому що люди не розуміють егоїстичного прагнення домогтися того, чого хочеш допомогою інших. Навіть Альберт Ейнштейн стверджував, що «жодна мета не настільки висока, щоб виправдовувала негідні засоби для її досягнення».