Як ви розумієте прислівя: «Шкурка вичинки не варта»?

Щоб зрозуміти приказку: «Шкурка вичинки не варта», потрібно розібратися, коли і чому вона була сказана. Зі свого досвіду, можу сказати, що ця приказка була сказана, для того щоб описати дію, яка витратить багато часу і сил, а в результаті не принесе позитивного результату. Особливо ця приказка використовувалася на Русі, тому що овчину дуже важко було очищати і також важко продавати, за нормальні гроші, так як в овчині зазвичай ходили селяни і звичайний люд. Ось тому ця приказка отримала популярність, як опис до ситуації, яка може статися з кожною людиною на його життєвому шляху. Добре розкриту тему нераціонально використовуваних сил можна знайти у багатьох літературних творах.

Ця тема піднімається в повісті Олександра Сергійовича Пушкіна «Постріл». У цій повісті розповідається про відставного з гусарського полку – Сільвіо. Він був дуже мовчазний, і нікому не розповідав про себе що-небудь. Особливо він не хотів говорити те, що задумав, але в пориві почуттів розповів одному офіцеру, що прийшла звістка, яку він так довго чекав. В молодості його образив якийсь солдат, і коли у них була дуель, тому було все одно куди вистрілить Сільвіо. Тоді Сільвіо не вистрілив, так як не бачив, щоб хлопець боявся втратити життя. Саме в той момент, він зрозумів, що повинен стріляти тоді, коли той буде хвилюватися за своє життя більше всього – це день весілля. Ось він отримав довгоочікувану звістку і подолав довгий, важкий шлях, заради того, щоб вистрілити в нього. Але вчасно передумав і вистрілив в картину.

Ця ситуації дуже часто відбувається в житті. Образившись, люди хочуть помститися, принести таку ж біль як колись вони пережили. На жаль, це ні до чого доброго не приводить. Добре, що Сильвіо зрозумів, коли повинен був стріляти, що цей важкий шлях, цей жахливий розмова, цей страх пережив граф, не варто того, щоб вбивати його.

Також цю тему можна побачити і, з іншого боку. Твір Джека Лондона «Мартін Іден». У цьому творі розповідається про чоловіка, який дуже сильно старався. Він знав, що дії, які він робить зараз, не дадуть результату миттєво, тільки через якийсь час. Він старався і домігся свого, але йому багато чого довелося пройти.

Підводячи підсумки, можна сказати, що цю ситуацію, потрібно розглядати з декількох сторін. З одного боку, якщо ми знаємо, що дії, які ми робимо не приведуть до належного результату, то їх не варто робити. Але з іншого боку, якщо ми знаємо, що доведеться заради успіху пройти цей тернистий шлях, коли дії будуть рівнозначні нулю, то вони варті того щоб їх виконувати.