Як ви розумієте фразу: «Ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не вчитися»?

Кожна людина від народження володіє якимись талантами, задатками. Чому одні досягають успіху в тому чи іншому справі, а інші не можуть цього зробити? Я думаю, що все залежить від готовності людини вчитися, розвивати те, що дано природою. Не дарма ж кажуть: ««Ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не вчитися».

Про навчання існує безліч приказок, прислів’їв, афоризмів. Вміння вчитися здавна цінувалося, так як це запорука успіху в житті. І мова зараз не тільки про академічні знання, але й про досвід, вміння аналізувати все, що відбувається в навколишньому світі, життя і оточуючих. Тільки так можна досягти мудрості.

Що стосується мистецтва, багато хто вважає, що у цій справі головне – талант. Він, звичайно, важливий, але якщо не осягати тонкощі живопису, словесного мистецтва, акторської майстерності або будь-якого іншого виду мистецтва, хороших результатів чекати не варто. Відомими ставали тільки ті діячі мистецтва, які вміли вчитися, наполегливо працювали, розвиваючи і шліфуючи свої здібності.

Докази того, що і мистецтва і мудрості потрібно вчитися, знаходимо в літературі. Повість Н.В. Гоголя «Портрет» знайомить нас з талановитим художником Чартковым. Він отримав прекрасну можливість вчитися, не піклуючись про грошові питання. Однак ця можливість була упущена. Молодий чоловік віддав перевагу багате життя. Вчитися тонкощів живопису він перестав, не збагнувши навіть азів. Те, що зробив величезну помилку, молодий чоловік зрозумів набагато пізніше. Він побачив роботи своїх колег і зрозумів, що його картини бездарні. Чортків вирішив «виправитися», але у нього нічого не вийшло. Причина – невігластво в живопису.

Цей приклад доводить, що талант без елементарних знань не означає нічого. Талант можна втратити, якщо погнатися за легкою наживою і перестати вчитися.

Ніна Зарічна з п’єси А. Чехова «Чайка» дуже хотіла бути актрисою. Батьки не схвалювали таких поривів дівчини, але вона використовувала будь-яку можливість, щоб грати в театрі, нехай і аматорському. Тим не менш, серйозно вчитися акторській майстерності дівчина можливості не мала.

Ніна Зарічна поїхала з Тригірським, а після смерті дитини повністю присвятила себе театру. Тим не менш, вона змогла підкорити провінційні театральні підмостки. Ті, хто бачив гру Зарічній, не могли визнати її талановитою. Чому ж так сталося, адже Нинино бажання стати актрисою було щирим? Думаю, їй не вистачило знань. Адже вчитися дівчині, по суті, було колись.

Приклад Ніни Зарічної показує, що для досягнення успіху в якійсь справі недостатньо самого прагнення зайняти певну нішу. Дуже важливо знайти можливості і час для навчання цій справі.

Таким чином, неможливо стати мудрим або добитися успіхів в якому-небудь справі, не маючи відповідних знань. На жаль, деякі люди усвідомлюють це пізно.