Як ставлення до тварин характеризує людину?

Тварини. Наші чотириногі вихованці. Наші справжні друзі. Правда, не все і не завжди ставляться до тварин як до живих істот, здатним страждати від людських нападок. А адже саме ставлення до кішечки і собачки, до пернатим може глибоко і повно охарактеризувати людину.

Найчастіше характеристика літературних героїв будується на їх взаєминах з чотириногим другом. Так, наприклад, похмурий, німий від народження, що володіє незвичайною силою Герасим з розповіді Івана Сергійовича Тургенєва «Муму» розкриває свій характер і внутрішній склад душі тільки після того, як врятував потопаючого цуценя і став за ним доглядати.

Всі його поведінка схоже на материнське: врятоване дворняжку він обтирав, укутывал, не відходив ні на хвилину. Завдяки невтомній турботі Муму перетворилася в досить ладную собачку. Герасим любимо її без пам’яті, і вона відповідала йому взаємністю. Суворий і строгий чоловік, не йде на компроміси, раптом зовсім перетворювався при вигляді своєї вихованки. Герасим, людина грубий, не знає манер поведінки, похмурий і замкнутий в глибині душі виявляється добрим і вразливим. І такі риси характеру легко прочитуються саме в його відношенні до чотириногого друга, врятованої дворняжці Муму. І сталася трагедія не дозволяє Герасиму більше перебувати у барині, чоловік повертається в рідне село, тільки от собак він більше ніколи не заводить.

Тема стосунків людини і тварини піднята і в повісті Джека Лондона «Біле ікло». Головний герой – полусобака-полуволк – стикається з різними людьми, і вони по-різному виявляють себе. Так, наприклад, перший господар Сірий Бобер ставиться до вихованця добре, так, що Білий Ікло навіть забуває про своє вовчому спорідненість. Індіанець вчить його працювати в упряжці, тепер вже ненависть місцевих собак анітрохи не турбує Білого Ікла. Але інший господар, Красунчик Сміт, жорстокий і агресивний, робить його життя нестерпним. Він виставляє собаку на бої, заробляє на ній гроші. Біле Ікло знаходиться на межі загибелі, бульдог вп’явся в його горло. Але є ще в цьому світі добро і добрі люди. Третій господар, Уиндон Скотт рятує вовка, розтискаючи щелепи бульдога, і виходжує його. У відповідь на таке добре ставлення Біле Ікло відповідає відданістю і обожнюванням.

У відносинах з тваринами люди показують свою натуру, всі глибинні думки. Добрі і небайдужі не можуть ображати чотириногих вихованців, вони ставляться до них з ласкою і теплом, вважаючи справжніми членами своєї сім’ї. Злі і жорстокі абсолютно не беруть до уваги, що це такі ж живі істоти. Собаки і кішки цікавлять їх лише як джерело користі: для охорони будинку або для лову мишей. Легко скласти думку про людину і зрозуміти, який він, бачачи його ставлення до братів наших менших.