Як швидко вивчити китайську мову самостійно будинку з нуля: самовчитель і тести для початківців

Вивчення китайської мови сама по собі амбітне завдання і потребує великої кількості зусиль. А для самостійного освоєння потрібна залізна воля та самодисципліна. У цій статті ми дамо кілька рекомендацій для тих, хто задається питанням «як вивчити китайську мову самостійно, не вдаючись до допомоги репетиторів і спеціальних курсів.

Самовчитель китайської мови з нуля

Для самостійного освоєння предмета, самовчитель є необхідним елементом організації навчального процесу. З чого почати вивчення китайської мови?

Сьогодні в Інтернеті можна знайти безліч видів посібників. Всі їх можна поділити на такі підгрупи:

  • Сайти по вивченню. Це досить зручна форма для самостійного навчання. На таких сайтах крім уроків і завдань, збираються коментарі та відгуки тих, хто користується порталом. Може бути використано багато різних форматів навчання – текстова інформація, аудіозаписи, відеозаписи.
  • Відеоуроки. Відео, які не входять до складу курсів на різних сайтах, розміщуються на відеохостингу Youtube. Зручність цього формату в тому, що можна бачити і чути викладача.
  • Аудіокурси. Вони спрямовані на формування усного сприйняття і вимови, але завжди аудіювання необхідно доповнювати спілкуванням з носіями мови, оскільки на записах вимова не завжди повністю відповідає вільної мови.
  • Самовчителі на паперовому носії. Це найбільш старий формат для самостійного навчання, і він досі затребуваний. Є кілька підручників, які досі популярні. Це, наприклад, Практичний курс Кіндрашівської, «Основи китайської мови» під авторством Т. П. Задоєнко і Х. Шуин. Вони допоможуть закласти базові основи для тих, хто навчається.

Важливо! При самостійному вивченні предмета не варто концентруватися на одному виді посібників, краще поєднувати їх, максимально використовуючи гідності кожного.