Як ми розуміємо фразу: «У щастя немає завтрашнього дня»? (по повісті Тургенєва «Ася»)

Одвічне питання всіх часів – що ж таке щастя? Однозначної відповіді немає, кожен розуміє його по-своєму. Для кого-то в це поняття входить сім’я і власний будинок, для іншого – багатство і матеріальні блага, ну а треті у главу кута ставлять любов. А справжню насолоду відчуваєш від почуттів, які взаємні.

Шкода тільки, що в житті часто бувають ситуації, коли чекаєш і чекаєш синю птицю щастя, а вона так і не прилітає. Або манить високо в сонячній блакиті, а в руки не дається. Саме таке воно-справжнє щастя – швидкоплинне і швидкоплинне. Воно як міг і не має не тільки завтрашнього дня, але і вчорашнього.

Та сама птах щастя з’являється і в житті героїв повісті Івана Сергійовича Тургенєва «Ася».

Головний герой цього твору – пан Н.Н., безцільно подорожує по європейським країнам, зупиняється в німецькому містечку і знайомиться з молодим художником Гагиным і його сестрою Анною, в домашньому колі іменованої Асею. Вони заводять знайомство, починають проводити разом час, дружать.

Молода сімнадцятирічна дівчина привертає Н.Н., вона справжня, щира, природна, в ній криється якась загадка. Через зовсім короткий час юнак розуміє, що закоханий. Ася сама вирішується на визнання, пише записку і кличе Н.Н. на побачення, де і відбувається пояснення. Дівчина відкриває молодій людині душу, довіряє йому свою долю. Вона чиста і невинна, вважає Н.Н. героєм, який здатний вирішити всі її проблеми.

Але молодий чоловік не такий твердий і рішучий, як дівчина. Про те, що його почуття також глибокі і сильні, він розуміє лише через мить, коли вже втрачено шанс, коли Ася, стомившись чекати того єдиного слова, просто тікає з цієї темній і тісній кімнати, де і крила то розправити не вийде, не те, що на них літати.

Синя птиця була так близько, вона просто выпархивает з рук. Примітний і той факт, що автор порівнює Асю з маленькою пташкою, яка і сама вже справжнє щастя. Вона змогла б змінити життя Н.Н., наповнити її справжніми емоціями, щирістю і любов’ю. А так, без цієї дівчини, він просто приречений на жалюгідне існування, відсутність сім’ї, на безрадісні одноманітні сірі дні.

Герой сам у всьому винен. Він не може віддатися почуттям. Він зволікає, боїться, зважує всі «за» і «проти». А щастя любить сміливих, тих, хто рішуче кидається у вир з головою.

Тургенєв намагається показати читачеві, наскільки близько було щастя, наскільки це було можливо. Але герой не зміг його втримати. Його навіть шкода і зовсім не хочеться звинувачувати, адже сенс життя втрачено і подібних почуттів більше не випробувати.

У щастя немає завтрашнього дня – цей факт підтверджується повістю. Дивлячись на героя цього твору, ми розуміємо, що щастя не станеться, якщо віддатися сумнівів і страху, якщо діяти не в ладах з серцем, а довіряти лише розуму, якщо зволікати і сидіти в нерішучості. Потрібно ловити свою птицю за хвіст, вирішив йти щасливого шляху – іди і не звертай. Ні за що. Ніколи!