Як бажання помсти впливає на внутрішній світ людини?

Звідки виникає помста? Здавалося б, це питання – один з найбільш простих у нашому житті. Адже наше життя не можна назвати простим. Щодня ми боремося за те, спілкуємося з людьми. Люди заподіюють нам не тільки радість, а й горе. Їхні вчинки можуть образити нас, дуже сильно зачепити. Після неприємного події у нас відразу ж виникає непереборне бажання відплатити кривднику належне. Люди починають виношувати плани помсти, які згубні не тільки для суперника, але і для самої людини. По-перше, життя людини проходить повз, він зациклюється на помсти. А по-друге, він втрачає віру в людей і в прощення. Класичні російські письменники дуже часто зверталися у своїх творах до теми помсти і великодушності.

Княгиня Ольга з літопису «Повість временних літ» опинилася в безвихідному становищі: її чоловік помер, а син перебував на межі смерті. Жінці довелося взяти всю свою воль в кулак, щоб протистояти своїм ворогам. Вона надходила жорстоко, живцем закопувала недоброзичливців. Княгиня, безперечно, розумна і рішуча, але способи мести, які вона вживає, викликають негативні почуття. Вона стає черствою, втрачає чутливість. Але це допомагає їй зберегти свою державу, свою честь і врятувати життя синові. Самий жорстокий вчинок Ольги – вбивство древлян за облогу міста. Літописець стверджує, що древляни самі винні у своїй долі. Ольгу захищає літописів. Він стверджує, що в той суворий час по-іншому не можна було поступати. Княгиня не думала про свою вигоду, вона всього лише хотіла, щоб її син зійшов на престол. Як приклад княгині пов’язаний з впливом помсти на внутрішній світ людини? Я вважаю, що Ольга після всіх цих подій стала черствою, перестала цінувати людські життя, втратила великодушність.

Герой повісті Пушкіна «Постріл» Сільвіо теж зробив помста сенсом свого життя. Одна пригода в полку змусило героя зненавидіти супротивника і навіть побажати йому смерті. З-за постійних думок про помсту, Сільвіо стало складно спілкуватися з людьми, перебувати з ними в одному суспільстві. Але коли настав жаданий час розплати, Сільвіо побачив в очах ворога страх і відчай. Він не став вбивати найлютішого ворога, тому що його мета здійснилося, так як ворог практично молив про пощаду. Сильвіо втратив дорогоцінні моменти свого життя, так як весь цей час виношував плани помсти. Якщо б він був великодушний, то прощення ворога дозволило б йому гідно вийти з неприємної ситуації.

Помста спопеляє душу людини. Бажання відповісти злом на зло стає настільки сильним, що людина втрачає притаманну йому доброту. Пробачити людину і зрозуміти його помилку набагато складніше, але це приносить заспокоєння для душі і піднімає людину на новий духовний рівень.