Впливають дитячі мрії на вибір професії?

Діти – невиправні мрійники, фантазери. Одна дитина хоче такий же красивий будинок, як він колись побачив на картинці, інший – допомагати людям, тваринам, як батьки або герої фільму, третій – будувати літаки, літати на них. Список можна продовжувати не на одну сторінку. А чи замислювалися ви, як впливають дитячі мрії на доросле життя, наприклад, на вибір професії? Я думаю на це питання важливо відповісти, якщо хочете займатися справою, яка вам до душі.

Я вважаю, що дитячі мрії, якщо вони, звичайно, щирі, дуже впливають на вибір професії. Якщо людина з дитинства мріяв допомагати людям, навряд чи він з задоволенням буде сидіти за бухгалтерськими підрахунками, швидше за все він обере професію лікаря, соціолога чи психолога. Той, хто марив стати художником, дизайнером, не буде щасливий, вибери він, наприклад юриспруденцію.

Відповісти на питання, чи впливають дитячі мрії на вибір професії, допоможуть і приклади з літератури. Головний герой твору Ст. Каверіна «Два капітани» Саня Григор’єв з дитинства хотів стати льотчиком. Але шлях до мрії виявився тернистим. Санька рано залишився сиротою, йому довелося вчитися в школі-комуні. Випускникам такої школи дуже важко було вступити в льотне училище, але Санька це не зупинило. Юнак багато вчився, тренував своє здоров’я, читав книги про експедиції, самостійно розбирався в будові літака.

Завдяки наполегливій праці юнак не тільки здійснив свою мрію, але і знайшов експедицію, яку багато років вважали безвісти зниклою. Приклад Сані Григор’єва показує, що дитяча мрія іноді не тільки впливає на вибір професії, але і повністю визначає його. Крім того, мрія мотивує людину, не дає йому опустити руки, втратити себе.

Звернемося до п’єсі А. П. Чехова «Чайка». Головна героїня твору Ніна Зарічна з юних років мріяла грати на сцені. Її батьки були проти такої професії, але Ніна не залишила мрію. Вона знаходила час для репетицій, підтримувала зв’язок з акторами. Дівчина залишилася вірною собі і вибрала акторський шлях. Я думаю, що, вибравши іншу професію, Ніна не жила, а існувала.

Крім того, професія, яку дівчина плекала стільки років, допомогла їй пережити втрату чоловіка і дитини. Якби не театральні підмостки, доля героїні могла б закінчитися трагічно.

Приклад Ніни Зарічної – ще один доказ того, наскільки важливо у виборі професії слідувати за дитячою мрією, особливо, якщо її не змило плином років.

Можна зробити висновок, що дитячі прагнення дійсно впливають на вибір професії. Деякі, незначні, на перший погляд, марення з часом не згасають, а все більше полонять людини. Тоді мрія починає визначати життєву стежку, в тому числі і раздорожьи під назвою «Професія».