Вірність і зрада в романі Пушкіна «Євгеній Онєгін»

Тема вірності та зради в романі у віршах Олександра Сергійовича Пушкіна «Євгеній Онєгін» передбачає аналіз двох образів – сестер Тетяни та Ольги Ларіних.

Старша сестра, Тетяна, – серйозна дівчина, з чіткими життєвими переконаннями і принципами, порушувати які вона ні в якому разі не стане. Вона щира у словах і вчинках, хитрувати і обманювати ця дівчина точно не буде. У перший раз випробувавши сильні почуття, Тетяна не може мовчати, вона пише лист, в якому у всьому зізнається. І навіть страх бути высмеянной не стримує пориву душі.

Але герой її роману не оцінив порив юної закоханої. Адже ким вона була? Звичайної провінційної дівчиськом, не надто гарною, без лиску і інших жіночих хитрощів. Чим могла ця юна особа зацікавити такого молодого людини, як Онєгін? Та, власне, нічим.

А от її сестра Ольга була зовсім іншого складу характеру. Хоч за віком вона і була молодшою, але вже спіткала всі ази зваблювання, а над своєю поведінкою вона зовсім не замислювалася. Танці, регіт, провокація – ось звичайні її дії, на які звертали увагу інші чоловіки. Але про те, що це неприємно її нареченому, Ленський, Ольга навіть не думала.

Такі вчинки дівчини в кінцевому підсумку закінчилися сумно. Ленський приревнував кохану до Онєгіну і викликав його на дуель. Поєдинок закінчується справжньою трагедією: молодий хлопець 18 років гине від холодної руки Євгенія.

І що ж Ольга? Так, дівчина плаче, але швидше для годиться, а не тому що сильно переживає. Незабаром вона зовсім забуває про цей епізод в її житті і виходить заміж.

Швидше за все, і до шлюбу ця легковажна дівчина ставиться несерйозно. Вона пурхає, як метелик, від квітки до квітки. А всі відносини в її насиченою і веселого життя – лише епізоди, яким не варто надавати великого значення і довго пам’ятати.

Тетяна ж натура абсолютно протилежна. Відмова Онєгіна боляче поранив її, і дівчина, можливо, не стала б шукати нову любов, якщо б не одна обставина: консервативні погляди, вимагали обов’язкового заміжжя. Дівчина, вперше пізнала біль нерозділеного кохання, їде в Москву на «ярмарок наречених». Знайомство з генералом плавно перетікає в укладення шлюбу, правда, ні про які почуття з боку Тетяни не може бути й мови.

Так було покладено, і не в правилах Тані йти наперекір тому, як заведено. Чоловік ставився до дівчини з турботою і ніжністю. І незабаром вона відчувала до нього прихильність і глибоку повагу. Нехай і не було в цьому зв’язку пристрасних палаючих почуттів, але Тетяна була вірна та віддана до кінця.

Навіть Онєгін, раптом повернувся з тривалої подорожі і президент розгледів серед численних світських красунь Тетяну, нічого не зміг змінити. Його визнання в нахлинули почуття, безсумнівно, приємно коли-то ображеної дівчини, але вона віддана іншому, і ніколи не посміє порушити раз даного слова.

Вірність і борг – поняття, яким Таня слід з малих років. Ці принципи – не порожній звук, як для Ольги, їм Таня слід постійно. І залишається вірною собі.