Вид з вікна

Звичний вид з вікна нашого будинку не завжди усвідомлюється нами як щось дороге і улюблене. Але одного разу повернувшись додому після довгої відсутності, ми раптом бачимо знайому картину за вікном. І вона, виявляється, така мила і приємна нашому серцю! Це звичайний вид з вікна, нічого в ньому немає особливого, але з ним пов’язано стільки спогадів…

Ось доріжка, що вела від автобусної зупинки до будинку. Як часто у вікна чекала маму. Вона виходила з автобуса і йшла цією стежкою до будинку. Лавка у дворі, на якій любила сидіти бабуся, її вже немає, а лавка нагадує про неї. Ось і під вікном черемха, кожну весну радувала своїм цветеньем. А бабуся говорила: “До похолодання.”.

Кожен новий день входить з світанком до мене через вікно. Раздернув штори, я бачу, як оживає мій спальний район, як дерева під вікном коливаються від вітру або стоять нерухомі, шелестять листям або срібляться інеєм. Я бачу з вікна, як з’являються перші автобуси, як летить пухнастий сніг або поливає скісними струменями дощ.

Влітку за моїм вікном пишна зелень. Невеличкий рівчак уздовж дороги заріс деревами, і вони не тільки захищають будинок від пилу, шуму і вихлопних газів, але і радують око, особливо у травні, коли дикі яблуні і черемха покриваються білосніжним кольором. Аромат цвітіння проникає у відчинене вікно і вносить додаткову радість.

А за дорогою, навпроти, біля котеджного селища розрослася хащі, і кожну весну і літо вона наповнюється пташиним гомоном. І в межах міста кують зозулі і співають солов’ї. Так-так, солов’ї. Ночами вони прилітають на дерева біля нашого будинку і свистом своїм виробляють неможливі колінця. І просто непристойно спати і пропускати такий концерт.

Навпроти мого вікна немає багатоповерхових будинків, і для мого погляду доступно огляд небесної ширі до горизонту. Вікно звернено на південь, влітку захід з нього не видно, зате взимку я можу спостерігати, як тьмяніють червоні вугілля призахідного сонця. Це красива і одночасно сумна картина. Зате радують розсипи зірок в ясну погоду і місяць, що може блищати навіть крізь хмари похмурі”.

Вид з мого вікна доріг мені не красою пейзажу або чимось особливим. Він нерозривно пов’язаний з якимись переживаннями, емоціями, з відчуттям будинку.Людина любить свою сім’ю, свій будинок, і вид з вікна сприймається як частина свого життя, частину батьківщини.