У яких життєвих ситуаціях досягнення мети не приносить щастя?

Досягнення поставленої мети, це найвища нагорода за труднощі, які людина подолав. А щастя – це коли бажані цілі, що досягаються. Все б було добре, але є одне але. Є цілі, досягнувши які, щастя навпаки йде, і за нього місце приходить нещастя. Думаю, що, не правильно поставлені цілі, ведуть до нещасть. Адже мало захотіти, треба правильно поставити шлях до жаданої події. І цей шлях, головне, розрахувати своїх реальних можливостей, а не з мрій і неперевірених очікувань. Тема цілі та засоби, дуже часто присутній у багатьох літературних творах. Тому що вже з давніх-давен люди замислюються про те, як їм домогтися щастя.

Тема широко розкрита в оповіданні Людмили Євгенівни Улицької «Цю-юрихь». В оповіданні, розповідається про дівчину на ім’я Лідія. Її головною метою було, переїхати за кордон. Для цього вона постійно займалася самовдосконаленням, учила мови і була у всіх справах чудовою господинею. В якийсь абсолютно випадковий момент, коли вона читала книгу німецькою, зіткнулася з чоловіком з Швейцарії. Ясна річ почалася любов, вона вийшла за нього заміж і переїхала до Швейцарії. Її мета переїхати за кордон стала дійсністю, але щастя їй не принесла. Тому що вона не розрахувала, що в іншій країні можуть її не прийняти і їй доведеться боротися за життя. Особливо коли чоловік захворів і їй довелося за ним доглядати.

За цим твором можна сказати, що ставити мету набагато важливіше, ніж її виконувати. Наприклад, як в дитинстві. Всі хочуть стати космонавтами, пожежними або моделями. Але коли дорослішають, стикаються з тим, що вони не хотіли цього, у них просто був ідеалізований образ, який привів їх не туди, куди вони хотіли б прийти.

Також ця проблема розглядається в романі Федора Михайловича Достоєвського «Злочин і покарання». Головний герой Родіон Розкольників створив свою теорію, суть якої було те, що існує кілька видів людей. Одні живуть і підпорядковуються, інші підпорядковують і владарюють. І ті, хто панує, може вбивати і робити все, що вважає благим справою для народу. Він для благої мети, убиває бабу, і разом з цим перевіряє свою теорію, може нести добро. Але, через деякий час, його внутрішня особистість як добру людину, дуже сильно починає страждати. Це ще раз свідчить про те, що мета можна досягти, але щастя від цього і не отримати.

На закінчення потрібно ще раз сказати, що вміти ставити цілі, набагато важливіше ніж їх виконувати. І саме в цьому криється секрет щастя.