У чому цінність розповіді Чехова «Хірургія»?

Гумор – інструмент, яким письменники не тільки піднімають настрій читачам, але і виявляють людські пороки. Майстер гумористичного слова був А. П. Чехів. Його розповідь «Хірургія» була написана більше ста років тому, але досі читають. Чому твір залишається актуальним, в чому його цінність? Чехов піднімає проблеми, які, на жаль, мають місце і в сучасному суспільстві.

Письменник розповідає кумедну історію, яка сталася у звичайній сільській лікарні. Дячок Вонмигласов звернувся за допомогою до лікаря, коли у нього розболівся зуб. Людина дуже сподівався, що в лікарні йому допоможуть впоратися з проблемою. З лікарні дячок вийшов ображений лікарем і, головне, без здорового зуба. Ми розуміємо, що після такого невдалого досвіду герой навряд чи звернеться за допомогою медиків. Він краще буде терпіти біль, лікуватися примітивними засобами. Своїм гірким досвідом, він поділиться з іншими і ті теж засумніваються, чи варто довіряти лікарю. Таким чином, А. П. Чехів показує, як непрофесіоналізм спеціаліста впливає не тільки на одну людину, а й на суспільство.

Письменник-гуморист вчить, що не можна довіряти людині, спираючись тільки на його гарних оповіданнях і міркуваннях. Вони можуть виявитися вигадкою. Справжні професійні вміння та навички виявляються тільки під час конкретної справи. Це стосується не лише медиків, а й усіх професій.

В оповіданні «Хірургія» також затверджується вічна істина: «Не все золото, що блищить». На початку твору автор описує вирази обличчя фельдшера Курятина, яке демонструвало «почуття боргу і приємності». До кінця розповіді читач переконується, що все награно. Під маскою ховається пихатий, самолюбна людина. Читаючи початкову характеристику образу, ми навіть не здогадуємося, що герой може вибухнути лайкою на пацієнта.

Письменник також вчить читачів, що потрібно вміти прислухатися до думки іншої людини, особливо, якщо знаєш, що ти не правий. Дячок намагався довести фельдшеру, що той робив щось не так, але впертий Курятин навіть слухати про це не хотів. Фельдшер чудово розумів, що в його руках здоров’я людини, але це його мало турбувало. Якщо б він ставився до своєї справи серйозніше, результат був би зовсім інший.

А. П. Чехів показує, що навіть багаторічний досвід не завжди свідчить про професіоналізм. Курятину близько 40-ка років, можна зробити припущення, що він допомагає людям не один десяток років. Все, що герой навчився за цей час – красиво розповідати. Можливо, фельдшер нечасто стикався з зубними проблемами. Але тоді навіщо розповідати про свої досягнення в цій справі?

Таким чином, цінність розповіді А. П. Чехова «Хірургія» в тому, що автор показує, до чого може призвести непрофесіоналізм і несерйозне відношення до справи, яку ти вибрав. Ця розповідь варто перечитати тим людям, які вміють хвалитися, але не вміють виконувати свою роботу якісно. Шкоду, що заподіюється одній людині, може мати великі негативні наслідки.