У чому суперечливість характеру Печоріна?

Лермонтов у своєму творі «Герой нашого часу» показує Печоріна, як вельми суперечливу натуру. З одного боку персонаж шляхетний, з іншого боку він любить познущатися над тим же Грушницким. Чоловік постійно виводить товариша з себе зухвалими розмовами про Мері. Самій дівчині, офіцер, як би випадково повідомляє про те, що Грушницкий лише юнкер. А це означає, що очікування княжни, не збігаються з реальністю і вона розчаровується в залицяльника. Це дуже низький вчинок з боку Печоріна, по відношенню до товариша.

Протиріччя йде і тоді, коли молода людина визнається доктора Вернера в тому, що не вважає його одним. Але в іншій ситуації, він розповідає чоловікові подробиці зі свого життя і навіть просить його секундантом на дуелі з Грушницким. Тим самим він довіряє військового лікаря найважливіші секрети своєї біографії.

Вернер обізнаний і про відносини Печоріна з Вірою. Він знає що робив чоловік в той вечір біля будинку Ліговських, і чому того звинуватили в походеньки до Мері.

Григорій Олександрович не боягуз, і в день поєдинку з Грушницким спокійно готується до бою. Коли його колишній товариш промахнувся, чоловік холоднокровно зажадав перезарядити його мушкет, з причини того, що в нього забули покласти кулю. Але між тим, він не бажає смерті своєму «опоненту».

Викликаючи Грушницкого на дуель, він хотів у першу чергу налякати його. Але в той же час, зажадав таких умов, що з «поля бою» піти повинен тільки один. Інший, навіть якщо буде поранений несильно, то обов’язково спіткнеться і впаде зі скелі.

Характер Печоріна був складний та суперечливий і у відношенні з жінками. Йому сподобалася Бела, але з нею чоловікові було тоскно. Він одружився на Мері, але чомусь побоявся образити Віру. Та й стосунки з жінкою, яку він любить, були непростими. Він вів подвійну гру, коли намагався зустрічатися і з Лиговской і з Вірою, а в результаті залишився самотнім.

Одного разу Мері зізналася йому в любові. Не сказати, що чоловік був не готовий почути подібне. Навпаки, він бажав цього. Проте навіть не подав виду, що йому приємні слова і існує взаємність між ними. Перед цим він відкрив княжні душу. У своєму оповіданні, чоловік був гранично чесний і відвертий. Це зародило в дівчині впевненість у тому, що Печорін закоханий в неї, і хоче на ній одружитися.

Так деколи чоловік сам себе дурив. Він довго шукав щастя, а коли знаходив, то відмовлявся від нього. Він не вірив у долю, але зумів розрізнити знак смерті на обличчі Вулича. Він не хотів страждати і любити, але всякий раз кидався в «вир з головою» при вигляді гідної жінки.

Чоловік був народжений завойовувати. Він доводив і собі, і оточуючим, що для нього слова «ні» – не існує. Так він тішив своє самолюбство і гординю. Але з іншого боку, він часом ненавидів себе за відверту жорстокість. Чоловік порівнював себе з вампіром, який живиться чужими емоціями, але при цьому, зневажав тих, хто провокує скандали і вплутується в замовляння.

А в підсумку, така непроста особистість, як Печорін, з насиченою «біографією», страждає від туги і нудьги. Що ж це парадокс, або спроба виправдати свою безвідповідальність?