У чому сенс назви пєси Островського «Свої люди – поквитаємось!»?

Сенс назви п’єси Островського «Свої люди – поквитаємось!» розкривається в сюжеті. Большов, довірився Лазарю, посватав свою дочку за нього, довірив йому свої гроші зі словами: «Свої люди – поквитаємось!». Це означає, що коли настане момент і у Лазаря з’являться гроші, він їх поверне.

У Большова була надія на збереження в людях людяності, хоча він і сам обманював багатьох, не думаючи, що незабаром сам опиниться на їхньому місці. Але повернення грошей не сталося, і не повинно було статися. Це не входило в плани Подхалюзина. Типовий егоїст, що йде по головах, брехун і брехун. Його головна зброя – лестощі. «Свої люди» так не чинять. У такій ситуації може опинитися кожен чоловік.

У п’єсі з промовистими прізвищами кожна людина може побачити себе. Така і є мета літературних творів – донести до читача, як повинен вести себе людина і в суспільстві, і в родині, як стати шанованою людиною, виховати в собі особистість. Так і ця п’єса «Свої люди – поквитаємось!» носить повчальний характер. Ставитеся до оточуючих з повагою, будьте позитивні, вдячні. Будьте людиною честі. Це, насамперед, ваше виховання. Ви – відображення своїх батьків.

Як думаєте, яких людей більше? Таких, які довіряють або дозволяють довіряти? Звичайно, шахраїв більше. Ці люди занадто ліниві, щоб заробляти чесно. Їх не поважають, не цінують, в більшості випадків, викреслюють зі свого життя. Якщо у вас вже був негативний досвід, не подставляйтесь ще раз. Будьте пильні і дійте оперативно, не ставайте обдуреним. Такий безпринципний людина обдурить вас ще раз і буде обманювати до тих пір, поки ви або не збанкрутуєте, як Большов і станете не потрібні, або самі не усвідомлюєте, що робите велику помилку, впускаючи таку людину у своє життя.

Прочитавши та проаналізувавши цю п’єсу, задумайтеся, чи є у вашому оточенні є такі люди? І як часто вони допомагали вам, а не навпаки. Повинна бути взаємовиручка і взаємодопомога, за яку досить щирого «спасибі».

Довіряти можна тільки людині, перевіреного роками і справами. В силу слабкості людського характеру, іноді ми віддаємо останнє, турбуючись про просить. Але чи варто воно того? Тому чоловікові ви допомагаєте?

Люди, прагнуть перед вами, явно роблять це не просто так. Всі взаємини людей не випадковість і не збіг обставин. Ми свідомо обираємо собі друзів. Людині приємно увагу до себе, турбота, але ми вже знаємо, чим це може закінчитися. Як кажуть: «Довіряй, але перевіряй». Краще всього буде розгледіти разложившуюся особистість до впровадження негативу у ваше життя.

Саме вчинками красивий чоловік. Вчинками, які йдуть від душі, на які не потрібно направляти, а людина сама знаходить потрібний напрямок і діє. Про такі вчинки не потрібно просити, не треба спонукати до них. Вони йдуть своєю чергою. Всі відносини повинні бути взаємними. Неважливо, між ким ці відносини. Ніщо і ніхто не сміє порушувати наші плани, погіршувати життєві умови і стає причиною такого кошмару. Задумайтеся, а чи та людина поруч з вами?