Твір-роздум за прислівям «Є така професія – Батьківщину захищати»

Кожна людина чоловічої статі по досягненню 18-річного віку зобов’язаний пройти службу за призовом. Даний вид діяльності знайшов своє відображення у прислів’ї: «Є така професія – Батьківщину захищати».

Коли вам виповнюється 18, то на домашню адресу приходить повістка у військкомат. Ви є, вам призначають контрольну явку. Комісія за станом здоров’я вже повинна бути пройдена, і ви отримуєте свою категорію здоров’я. Якщо у вас знаходять захворювання, то або дають категорію нижче, або дають відстрочку від армії, а там вже контрольна комісія вирішить, чи придатні ви чи ні. Далі вам призначають контрольну явку, після якої відвозять в обласний військкомат, де і відбувається розподіл по військових частинах. Потрапивши в частину, ви визначаєтеся в роту, виходячи з категорії здоров’я та наявності спеціальності.

Найвідповідальніша рота – загін спеціального призначення. Ці хлопці в разі чого першими вирушають на завдання. Їх навчають спеціальним навичкам: ідеальної стрільби з декількох видів зброї, метання гранат, розмінування, проходження у важкодоступних ділянках, захоплення об’єкта. Такі загони не раз бували в гарячих точках, наприклад, в Чечні. Пройшли через такі життєві випробування, про які простий чоловік і подумати не може. Вони бачили смерть, здійснювали вбивство ворогів, втрачали друзів, але вони – захисники нашої Батьківщини, такі люди, які готові в будь-який момент вийти в бій з ворогом. У них відсутній страх, немає часу на прийняття рішення, всі дії відточені до автоматизму і виконуються щомиті. Така професія дійсно заслуговує поваги і пошани.

Пройшовши строкову службу, у солдатів є можливість служити далі, уклавши контракт з частиною. У них буде нормований графік, своєчасна виплата зарплати, можливість отримати квартиру по черзі і багато інших пільг. Це пов’язано, насамперед, з відповідальністю, яку взяти на себе ризикне не кожен.

Молодим сім’ям виділяють службову квартиру, видають форму, яка надає солідність і виділяє із загальної юрби трудяг. Загалом, держава створює всі умови, щоб хлопці, які йшли в армію, захищати не тільки Батьківщину, але і свою сім’ю.

Однак не тільки чоловіки йдуть служити. Для жінок передбачена військова служба за контрактом за наявності освіти. Для жінок є такі вакансії як зв’язківець, медична сестра, бухгалтер, кухар. Для військовослужбовців немає підлоги, якщо ти хочеш присвятити своє життя армії і бути готовим захищати Вітчизну, то будь військовим.