Твір-роздум за прислівям «Язик мій – друг мій»

Слово дозволяє нам контактувати з багатьма людьми, дає можливість контролювати ситуацію і володіти їй. Скільки ласкавих і добрих людина знає, як грамотно він їх використовує в залежності від ситуації!

Які почуття ми відчуваємо, коли нас хвалять, підтримують, підбадьорюють? Відчуття тепла розливається по всьому організму, як маленький струмочок входить у велику річку. Після добрих слів хочеться робити все більше добрих вчинків, а, отже, слова спонукають до реальних дій!

Ми часто забуваємо про слова подяки в банальних ситуаціях, але якщо нам приємно чути такі слова, то чому інші люди повинні бути позбавлені таких слів?

Ми з класом вирушили вітати ветерана в День Перемоги. В нашому місті він залишився один – старенький дідусь, слеповатый, але з доброю душею і відкритим серцем. Ми завжди йдемо до нього не з порожніми руками: купуємо свіжі червоні гвоздики, найсмачніший торт і вирушаємо вітати.

Почуття хвилювання не покидає нас який рік. Адже невідомо, коли настане момент гіркоти, і в його будинку згасне світло старої лампи назавжди. Старий завжди радий нас бачити, він залишився зовсім один і чекає цього свята, щоб поспілкуватися з нами і пережити ці важкі роки в своєму оповіданні ще раз.

Старий пожовклий чайник свистить на плиті, а дід дістає гуртки з сервізу. Ми знаходимось на тісній кухоньці і слухаємо, як ветеран розповідає захлинаючись всі подробиці того часу. Ми слухаємо уважно, задаємо питання, які йому подобаються, адже спілкування у нього немає і ми його єдині співрозмовники.

Йдучи, ми завжди бажаємо ветерану міцного здоров’я і довгих років життя, дякуємо за життя, за можливість жити. Очі наливаються слізьми, він судорожно обіймає нас зі словами: «Спасибі за теплоту слів». Ось яку роль відіграє слово і мова у житті людей. Недарма кажуть: «Язик мій – друг мій».

Народні прислів’я підказують нам, як правильно жити, дають керівництва, які ми не дізнаємося нізвідки, крім як з житейського досвіду поколінь.

Мовою ми можемо налагоджувати спілкування, вчитися комунікабельності і взаємодіяти з багатьма людьми. Головне, користуватися такою можливістю грамотно. У будь-якій конфліктній ситуації все можна вирішити правильно підібраним словом. Мова людини – головний інструмент у життя.

Дружба – це взаємні відносини і взаємовиручка. Так будьте взаємними в своїх словах, відповідайте добром на добро.