Твір-роздум за прислівям «У здоровому тілі – здоровий дух»

Всім відомо, що спорт оздоровлює організм людини, запускає такі процеси, які насичують нас життєвою енергією, збагачують клітини тканин киснем і запускають мозкову активність. До того ж, спорт приводить тіло в відмінну фізичну форму і тренує такі якості як наполегливість, сила волі, витримка, цілеспрямованість, загартування, дисциплінованість. Спорт у всіх своїх проявах йде на користь організму.

Спорт не обов’язково повинен бути пов’язаний з фізичною діяльністю. До спортивних ігор відносяться шахи. Ця гра вимагає і фізичної підготовки та інтелектуальної, а також спрямована на досягнення мети – перемоги. Не кожна людина зможе просидіти кілька раундів, а при цьому ще потрібно задіяти мозок.

Після фізичних вправ людині потрібен відпочинок. Кращий відпочинок для спортсмена – це гаряча ванна або контрастний душ і, звичайно ж, здоровий сон. Але буває так, що хочеться «дати слабину». І людина знаходить свій відпочинок, своє розслаблення у вживання алкоголю, куріння, комп’ютерних іграх.

Після такого проведення часу і ніякої спорт не потрібен, а навіщо? Якщо знайшлися інші «радощі» життя, що не вимагає фізичної активності. Але ж організм не буде функціонувати як перш, почнуться збої. І що ж було важливіше? Хвилинний спокуса або міцне здоров’я? Мозок вже буде працювати не на повну потужність під впливом алкоголю і тютюну.

Не тільки алкоголь і куріння псують наше життя, але і проблема ожиріння. Спорт допоможе уникнути цього, допоможе схуднути і тримати м’язи в тонусі. З-за столу треба вставати з легким відчуттям голоду, а не катитися і повзти в ліжко. Потрібно максимально відмовитися від випічки і солодкого, почати хоча б робити зарядку і через деякий час ви відчуєте, як легко, як зникла задишка і, звичайно ж, зайва вага. Як пішла постійна злість і невдоволення.

Всі ми знаємо, що завдяки міцному здоров’ю ми живемо. І всі хочуть прожити як можна довше. Але як це можливо, якщо згубний вплив на репродуктивну функцію велике і небезпечно. Всього лише потрібно перебороти свої бажання, не скуштувати цей «заборонений плід» і, прокинувшись, з новими думками, ви будете вдячні, що змогли перебороти цю примху і знаходитеся в здоровому розумі і світлій пам’яті.

Нехай прислів’я «у здоровому тілі – здоровий дух» стане вашим життєвим кредо.