Твір-роздум за прислівям «Справі час, потісі годину»

«Справі час, потісі годину» – російська прислів’я, що нагадує людині про правильний розпорядок дня, цінності людського життя і розтраті часу. Будь ти школяр, студент чи пенсіонер, але контроль своїх справ допоможе встигати все і завжди.

В даному контексті час – це тривалий проміжок часу, наприклад, норма робочого дня 8 годин. Відпочинок після роботи складає в середньому годину або два. Тим самим, висновок напрошується сам: справі ми приділяємо більше часу, ніж «потісі». Час потрібно використовувати з користю, відсуваючи людські слабкості на задній план. Людина починає цінувати відпочинок, коли на нього залишається мало часу. Адже так приємно після напруженого робочого або навчального дня розслабитися: подивитися фільм, погратися, поніжитися у ванні. Саме тоді людина починає цінувати час і розподіляти його з розумом.

Я Не раз задавався питанням: чому день пройшов, а я не зробив нічого корисного? Все через мою неуважність і ліні. Я постійно кудись поспішаю і не можу виконати справу до кінця. Телевізор мене відволікає, то телефонні розмови. Адже правильно розподілене час допомагає прожити черговий день не дарма!

Це був вихідний день, значить в школу йти не треба було, я валявся в ліжку до того моменту, поки шлунок своїм бурчанням не нагадав про ранкової трапези. Підійшовши до холодильника, я побачив записку, в якій мама попросила навести порядок у моїй кімнаті: заправити ліжко, прибрати зайві речі зі столу, протерти пил і розкласти речі в шафі.

Доручення не важкий, але цілий день мене щось відволікало. Я спав, грав на комп’ютер, читав, загалом, займався чим завгодно, крім як прибиранням. Мама прийшла ввечері з роботи і була вкрай незадоволена моєю неорганізованістю. Мені стало соромно. І тут я задумався, якби я правильно розподілив час на ігри і на прибирання, то все б встиг і не засмутив би маму. До того ж, користі більше від чистоти в кімнаті, ніж від програних годин. Граючи, кімната не стане чистіше. Так, дозвілля та хобі – це добре, людині потрібно відпочивати після праці, але якщо праці не було, потрібен відпочинок?

Прислів’я: «Справі час, потісі година» знайшла своє застосування і в творчості. Недарма, велика примадонна російської естради Алла Пугачова взяла цю прислів’я в основу своєї пісні. Людям властиво оспівувати чужі вади, злободенні теми, щоб після прослуховування пісні чоловік замислився: а як витрачаю свій час я?