Твір-роздум за прислівям «Не будь скор на обіцянки, а будь скор на виконання»

Всім відомо, що простіше пообіцяти, ніж зробити. Саме такий сенс прислів’я «Не будь скор на обіцянки, а будь скор на виконання».

Коли ми чимось зайняті: іграми, читанням, розмовою; бувають такі моменти, коли до нас звертаються з проханням, але, так як нашу увагу зайнято іншим, ми погоджуємося. В першу чергу, потрібно бути уважніше до живого співрозмовника. Ніщо не замінить нам людського спілкування. Коли вже пообіцяли, а виконати не змогли – порушується ваша зв’язок між людьми, немає вже міцної дружби і, навряд чи, до вас звернуться за допомогою наступного разу. Таких людей називають безвідповідальними або ненадійними.

Якщо ви не хочете, щоб вас віднесли до такої категорії людей, то будьте уважні до свого співрозмовника. Якщо ж ви були відвернені від бесіди, краще перепитайте, ніж потім опинитися в очах одного недругом.

Абсолютно неважливо, ви були захоплені або неуважні до мови мовця, але людина вже почув згоду і розраховував на вашу допомогу. Якби ви відразу сказали немає, то чоловік попросив би іншого і конфліктної ситуації не виникло, також, збереглися б приятельські стосунки. Ви б знали, що вибрали потрібну людину в собі друзі, на якого можна покластися у відповідальний момент.

Була у мене подруга Настя. Вона не була неуважною, вона просто хотіла допомогти всім. Я якось попросила передати мою сумку сестрі, вона погодилася допомогти. Але, на протязі двох тижнів, виконати прохання так і не змогла. Мені довелося просити іншого, більш надійного людини. Настя хоче дружити з усіма, для всіх бути прикладом, бути хорошим другом. Тільки вона одна, а багато друзів і не завжди виходить все поєднати.

Після такого інциденту наша дружба була закінчена. Кожній людині потрібен справжній друг, готовий допомогти і зробити все заради тебе, підставити своє міцне плече, а не ілюзія, яка створює видимість такої людини.

А що було б, якби Настя виконала свою обіцянку? То обіцянку, про якого вона знала і пам’ятала, свідомо погодилася допомогти. Наша дружба тривала б і досі, я б ніколи не засумнівалася в ній, але, зате, такі ситуації показують хто друг, а хто ні.

Намагайтеся не відкладати свої обіцянки. Як швидко ви погодилися допомогти, так швидко і виконуйте. Такі взаємини між людьми називаються взаємовиручкою, адже якщо ви допомогли, то обов’язково допоможуть і вам, головне, не зловживати своїм становищем. У будь-якій ситуації залишайтеся людиною і пам’ятайте прислів’я: «Не будь скор на обіцянки, а будь скор на виконання».